Solana doplácí na pád FTX. Do kryptoměny investovaly české fondy | e15.cz
M A

Kryptoměny

Štítek Premium

Kryptomasakr drtí hlavně Solanu. Investovaly do ní české fondy i ekonomka Horská

Jak si umělá inteligence představuje život investora.
Jak si umělá inteligence představuje život investora.
• 
ZDROJ: Midjourney
Jan Vávra

Jan Vávra, inf

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Vstoupit do diskuze
1

Kolaps přední světové kryptoburzy FTX tento týden výrazně oslabil celý trh kryptoměn. Z těch největších ale utrpěla zejména Solana (SOL), která odepsala v mezitýdenním srovnání zhruba polovinu hodnoty. V minulosti na ni vsadila některá významná jména českého byznysu.

Vše, co nějakým způsobem souviselo s burzou FTX či osobou jejího zakladatele Sama Bankmana-Frieda, se stalo pro investory toxické. Důkazem je vývoj ceny tokenu SOL. Ten hojně držela na svých účtech tradingová firma Bankmana-Frieda s názvem Alameda Research, u níž se poprvé objevily pochybnosti kolem zdraví byznysových aktivit amerického kryptopodnikatele.

Zajímají vás investice do kryptoměn? Podívejte se na výčet chyb, kterým byste se měli vyhnout:
Video se připravuje ...
Pět způsobů, jak přijít o vše na kryptoměnách

Podle serveru Fortune držela Alameda tak velké množství SOL, které odpovídalo desetině celkové tržní hodnoty tokenu. Trh vyděsila představa, že by se Alameda v zoufalém sbírání likvidity snažila zbavit všeho, co má ještě cenu. Včetně SOL. Cenu kryptoměny srážejí i spekulace, jak moc je token prorostlý do byznysu kolem FTX. Situace má navíc nezanedbatelnou českou stopu.

Tento článek je součástí balíčku PREMIUM+

Odemkněte si exkluzivní obsah a videa bez reklam na 9 webech.

Vyzkoušet za 1 Kč Více informací

Kryptoměny

NFT Bitcoin Ethereum Ripple Litecoin Bitcoin cash

Bitcoin je dnes téměř synonymem pro pohádkové zbohatnutí, díky čemuž o kryptoměnách slyšel už snad každý. Kdo chce ale do kryptoměn vložit peníze, měl by si napřed zodpovědět řadu praktických otázek. Do jakých „mincí“ investovat a proč kryptoměnám (ne)věřit? Vyplatí se je těžit, na jaké burze obchodovat a kde bitcoiny či jiné digitální valuty uchovávat? A jakou budoucnost lze vůbec kryptoměnám předpovídat?

Kurz bitcoinu, Kurzy dalších kryptoměn, Kryptoměny a daně, Blockchain, Jak těžit bitcoiny, Jak koupit a prodat bitcoin, Poradna, Halving, Dogecoin

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video

Newslettery