Bezpečné město? Jen slova | e15.cz

Bezpečné město? Jen slova

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Městská policie bojkotuje projekt Bezpečné město.

Jen málo věcí je tak lákavých pro tvorbu politických hesel, jako je bezpečnost. Volte nás a my vám z Plzně uděláme bezpečné město. Vlastně Bezpečné město. Tak se jmenuje projekt, na který radnice své voliče láká už rok. Ale co pro to magistrát skutečně udělal?

Je leden 2009 – v Plzni se rozjíždí projekt Bezpečné město, jehož obsahem je harmonická spolupráce státní a městské policie a politiků. Do Plzně přichází Petr Kubis, odborník s mnohaletou praxí u policie, který už stejně „bezpečný“ projekt, úspěšně rozjel v Sokolově. Ze začátku vše vypadá na výbornou. Plzeň rozděluje do okrsků, za každý nesou odpovědnost konkrétní lidé – strážník, policista a politik. Policista a strážník vše vyřeší, politik se postará, aby se to příště neopakovalo.

Jednoduché, možná i geniální. Voliči musí být spokojeni. Přestříhávají se pásky, tehdejší ministr vnitra Langer chválí Plzeň před celou republikou. Politici jsou spokojení. Střih – je říjen a Kubis z Plzně znechuceně odchází. „Městská policie projekt bojkotuje. Žádal jsem politiky o nápravu, ale vždy mi řekli, že to nejde,“ vypráví Petr Kubis. Občanské sdružení Společně k bezpečí, které mělo strážníky proškolit v komunikaci, spolupráci s magistrátem předčasně přerušilo. „Strážníci přicházeli otrávení, jejich vedení jim řeklo, že nebudou školení potřebovat. Je to pro nás nejnepříjemnější zkušenost,“ říká Kateřina Pospíšilová, místopředsedkyně sdružení. O problému už vědí i na ministerstvu vnitra.

http://www.sedmicka.cz/plzen/clanek?id=78859

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video

Newslettery