Dlouholeté rekordy oddílu padly | E15.cz

Dlouholeté rekordy oddílu padly

Klatovský klub vyslal na dvě prestižní klání čtrnáct plavců.

Pět plavců reprezentovalo Klatovy na mezinárodních Plzeňských sprintech. Jedenáct jich bojovalo v domažlických vodách při Velké ceně Chodska. Vylepšili si osobní rekordy a ukořistili tři medaile.

Plzeňské sprinty

Více než čtyři sta závodníků včetně kompletní české špičky a nejlepších plavců ze Slovenska a z Německa se utkalo při Plzeňských sprintech zařazených do Českého poháru. V těžké mezinárodní konkurenci barvy Klatov statečně hájili Lukáš Lindner, Rostislav Janků, Adéla Mrkosová, Denisa Šlajsová a Eva Zámečníková. Každý ve dvou startech. Novým osobním rekordem se na padesátimetrové prsařské trati blýskl osmnáctiletý Rostislav Janků.

Časem 33,22 vteřin vybojoval osmadvacáté místo. Devatenáctiletá Denisa Šlajsová na stejné trati svým letošním maximem 39,18 vteřiny dvaadvacátou příčku. „Formu potvrdil i dvaadvacetiletý Lukáš Lindner,“ říká trenér Plaveckého klubu Tělovýchovné jednoty Klatovy Ivan Šlajs. Padesátku kraulem uplaval za 25,85 vteřin a stejně dlouhou trať motýlkem zvládl za 29,04 vteřiny. „Výkony mu stačily na umístění ve čtvrté a páté desítce,“ upřesňuje kouč.

Velká cena Chodska

Tradiční úvodní závod podzimní plavecké sezony přilákal na Chodsko závodníky z Tachova, Sokolova, Mariánských Lázní, Plzně, Berouna a tří klubů z Prahy. Početná výprava Klatov E. Marek, D. Kšír, M. Vokáč, M. Černá, A. Faloutová, A. Hašková, B. Mrkosová, A. Mrkosová, G. Krůsová, T. Schusterová a D. Šlajsová si v domažlických vodách vedla výborně. Nejvíce radosti si ale udělala Denisa Šlajsová, která si doplavala pro dvě zlaté medaile v kategorii žen.

V závodě padesát metrů volným způsobem s časem 29,6 vteřiny a v polohovém závodě na stometrové trati s výkonem 1:16,0 minuty. Zároveň překonala letité oddílové rekordy Ivy Procházkové a Jaroslavy Kadlecové na kraulových tratích. Všechny své starty proměnila v nové osobní rekordy a v kraulech i limit zajišťující účast na mistrovství České republiky. Ve volnostylařské padesátce pak navíc splnila druhou výkonnostní třídu.

Stříbro na prsařské padesátce vybojovala v kategorii desetiletých žaček s časem 47,2 vteřiny Aneta Faloutová. Její vrstevník Matěj Vokáč posbíral ve všech třech startech nepopulární bramborové medaile. „Ale s výkony může být spokojený,“ chválí trenér Šlajs. Ostatní klatovští soutěžící si udělali radost alespoň některými novými osobními rekordy. „Ale také jsme zaznamenali několik diskvalifikací za technické chyby na startech či obrátkách,“ mrzí kouče.

 

Články odjinud

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!