Galerie Fénix se blíží kolaudaci | E15.cz

Galerie Fénix se blíží kolaudaci

Výstavba rozsáhlého komplexu Galerie Fénix se blíží termínu kolaudace, který je stanoven na 21. února. Nová dominanta náměstí OSN v Praze 9-Vysočanech se tak již brzy dočká prvních návštěvníků.

Generálním dodavatelem díla, jehož celkové investice dosáhnou 2,5 miliardy korun, je akciová společnost PSJ holding.

Stavba již absolvovala dílčí kolaudace technologických přípojek, přeložky vody a křižovatky. Objekt je nyní zcela uzavřen a probíhají závěrečné úpravy fasády a střešního pláště. Dokončeny jsou venkovní komunikace a zpevněné plochy. „Uvnitř temperujeme a provádíme individuální zkoušky instalací. Probíhá montáž výtahů a dokončují se veškeré práce na rozvodech vzduchotechniky, ústředního topení, chlazení, elektra a ZTI v rozsahu společných i klientsky zadaných prostor. V hotelové části probíhá montáž nábytku a dokončují se jednotlivé pokoje. Finišují práce na keramických, dřevěných a kamenných obkladech a dlažbách, stejně tak i na kobercích, výmalbách a sádrokartonových podhledech. Zároveň probíhá montáž zárubní a dveří,“ popsal dění na stavbě projektový manažer PSJ holding ing. Josef Noha.

Závěrečné práce na zakázce jsou samozřejmě vzhledem k velikosti objektu, rozsahu prací a kumulaci řemesel velice náročné a složité na koordinaci. „Na stavbě se denně pohybuje kolem 400 pracovníků a právě na nasazení jednotlivých dodavatelů bude záležet, zda se nám společně podaří splnit termíny stanovené harmonogramem. V úterý 11. března by nemělo nic bránit slavnostnímu otevření komplexu. O tři dny později by kongresový sál Galerie Fénix měl přivítat první hosty a delegáty,“ shrnul klíčové termíny ing. Noha.

Moderní komplex se třemi podzemními a sedmi nadzemními podlažími vyroste na zastavěné ploše 15 000 m2. Architektonicky výrazná budova bude prosklenou pasáží rozdělená na dvě části, které nabídnou čtyřhvězdičkový hotel Clarion Congress Hotel Prague a obchodní centrum s názvem Galerie Fénix Vysočanská. Obchodní část bude zabírat 1. podzemní až 2. nadzemní podlaží s celkovou plochou přesahující 12 000 m2. Nově vzniklé lokální centrum nákupu a služeb bude mimo jiné disponovat supermarketem, pizzerií, fitness centrem a dalšími obchody. Hotel Clarion bude s kapacitou 560 pokojů, špičkovým kongresovým zázemím pro 2500 osob a luxusní restaurací zaměřen na náročnější byznys a kongresovou klientelu. V podzemní části objektu vznikne technické zázemí, velkokapacitní hotelová prádelna a především parkovací místa pro 630 aut a 9 autobusů.

 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!