HBO zastavila natáčení seriálu Luck po smrti tří koní | e15.cz

HBO zastavila natáčení seriálu Luck po smrti tří koní

seriál Luck
seriál Luck
• 
ZDROJ: HBO

ČTK

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Televizní stanice HBO se rozhodla zastavit seriál Luck z dostihového prostředí poté, co při natáčení zahynul už třetí kůň. Za to se na hlavu stanice snesla vlna kritiky nejen od ochránců zvířat. Seriál, v němž hraje mimo jiné i Dustin Hoffman či Nick Nolte, vysílala HBO v České republice letos od 6. února.

„S těžkým srdcem se výkonní producenti David Milch a Michael Mann spolu s HBO rozhodli zastavit veškerou budoucí produkci seriálu Luck,“ uvedla HBO v prohlášení.

„Ačkoli zachováváme nejvyšší možné bezpečnostní zásady, nehody se bohužel stávají a není možné zaručit, že by se v budoucnu nestaly další. Proto jsme dospěli k tomuto nesnadnému rozhodnutí.

Ve Spojených státech začala HBO seriál, který kritika i diváci přijali dobře, letos v lednu. Dva koně ale zemřeli po zranění při dostizích filmovaných v loňském roce pro první řadu seriálu. Třetí pak musel být utracen tento týden po zranění během natáčení druhé řady. HBO i spolek American Humane Association dohlížející během natáčení na koně potvrdily, že úmrtí koní nebyla důsledkem nějakého zanedbání nebo špatného zacházení.

Děj seriálu Luck se odehrává ve světě dostihů a dostihových sázek i trénování koní a značná část děje se natáčela na dostihové dráze v Santa Anitě v jižní Kalifornii

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video

Newslettery