Máj, láske čas

pH (pravé Hanák) Tónek Melhoba
Co je svět světem, v májo se leďum zapalojó létka a lóbaji se pod rozkvetlyma stromama.

Letos létka leďum zatím chladi občasné deštik, takže se zas tak moc neděje. Krom teho, že be měle nastat brzo volbe. Takže blbá nálada.
Teho veožela jedna tradični strana, do které be to nikdo nebéval řekl. Ja, lidovci tak dlóho ztrácele preference, že něco mosele odělat. A odělale uplnó revoluco. Po dlóhéch a neplodnéch diskusich o tym, ešle si chlap muže vzit chlapa za ženo a ešle mužó babe s babama, to v névyššich kruzich zavřelo a pak někdo práskl do stolo!
„Oděláme velky gesto a dovolime všem, ať si do voleb sňatke ozaviraji jak chcó. To nám do našich řad převede novy voliče,“ zaznělo z húre.
Jak řekle, tak odělale. Dále dokonce na pruzkum trho. Zjišťovale, kemo je s kym dobře. Vehrál to pes, nélepši přitel člověka. Pak delfin, protože je inteligentni a nemlovi. Oblibeny belo aji ptactvo, hlavně o mladšich voliček.
Sotva na začátko května duchovni odložile předsudke a otevřele kostele, nahrnulo se dovnitř spósta ledi a jinéch živočichu. Frekvenci štere svatbe za hodino překonale aji rechlosť odbaveni v krematoriu. Brale se všichni: chlapi, babe, psi, kočke, čuňata aji svině navzájem. Jenom ten delfin měl smulo, teho tam nedostale.
K temo, abe bel sňatek oznané za platné, stačelo předložet rodné list nebo paragon ze Zverimexo a řict „ano“, nebo aspoň sóhlasně zabočet.
A každé pár dostal jako dárek hlasovaci listek se zakróžkovanyma preferencema. Nevim nevi, ale ešle to tak vedrži až do konca měsica, je toť velká šanca, že se nám do parlamenta dostane aji nějaky velky zviře. Osobně bech se, kdebe to nešlo jináč, přemlóvál za teho delfina.

tonek.melhoba@seznam.cz