Opava chystá rekonstrukci zimního stadionu. Podívejte se | E15.cz

Opava chystá rekonstrukci zimního stadionu za 150 milionů. Historie stavby sahá do 19. století

Petra Jansová

Share on Facebook Messenger
Vstoupit do diskuze
0

Zchátralý zimní stadion v Opavě projde zásadní přeměnou. Moderní sportoviště by mělo začít fungovat už za dva roky.

„Stávající zimní stadion, který dávno přestal plnit svou funkci, se postupem let stal velkou ostudou Opavy. Jedná se o nepřehlednou změť mnoha úprav, dostaveb a přestaveb, která dávno nefunguje,“ říká primátor Opavy Tomáš Navrátil.

Město proto plánuje komplexní revitalizaci areálu spolu se zásadní obnovou historické haly. Projekt za zhruba 150 milionů korun by měl být dokončen v roce 2022.

Projekt, jehož cílem je vytvoření moderního sportovního zázemí nejen pro mládež, ale i pro veřejnost, zpracovalo architektonické studio Qarta architektura. Počíta se i s komerčním využitím haly.

Vznikne tak nová třípatrová budova. „Architektonické ztvárnění novostavby je kontrastní vůči původní, v průběhu času přestavované hmotě objektu. Lamely před skleněnou fasádou tvoří zajímavou figuru a odkazují na charakteristický prvek původní haly – ocelový vazník. Podsvícení lamel umožní slavnostní osvětlení celého areálu,“ přiblížili architekti s tím, že prioritou projektu je respektovat historii a specifika místa.

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!

Tato stránka využívá služeb Google reCAPTCHA, na kterou se vztahují Smluvní podmínky a Zásady ochrany osobních údajů společnosti Google.