Pento láká na hřiště hokejisty | E15.cz

Pento láká na hřiště hokejisty

Mostecté hokejbalisty čeká první přípravný turnaj. Pak chtějí prorazit do první čtyřky extraligové tabulky.

Po úvodní polovině sezony se hokejbalisté Pento Most jsou na šesté příčce. S takovým umístěním sportovci ale spokojení nejsou. „Chtěli jsme být do čtyřky. Zvláště, když si uvědomíme, že loni jsme vypadli před semifinále a předloni jsme obsadili bronzovou pozici v extralize,“ říká předseda klubu Martin Lipert.
I proto teď hráči dřou, aby dostáli svému původnímu plánu. Tento týden přešli k přípravě s hokejkami. „Do konce základní části se chceme první čtyřce přiblížit. Pár bodů jsme ztratili úplně zbytečně,“ dodává Lipert. Na mysli má hlavně prohraná utkání s Vlašimí. „Jejich tým je pro mě letos velkým překvapením. Hodně posílili, nakoupili i reprezentanty. Je vidět, že mají peníze a daří se jim,“ myslí si Lipert. Hlavní důvod bodové neúrody Penta ale vidí jinde.
„Snad jen jeden jediný zápas jsme měli kompletní tři lajny. Trápila nás velká marodka a pár hráčů několikrát nemohlo na zápasy kvůli práci,“ vypočítává Lipert. Kromě toho klub musel vrátit kvůli rozpočtu některé hráče, kteří v Mostě hostovali. „A pár jich odešlo za lepší nabídkou,“ dodává. Proto někteří obránci museli prokázat všestrannost a nastupovali na pozici útočníků.
Trenér Oldřich Obrtlík je spokojený s výkony Jana Pospíšila, reprezentanta původem z Plzně. „Svými výkony se pro mě stal hráčem podzimu,“ míní Obrtlík.
Jistotu kompletní první lajny nemá Pento ani pro jarní část extraligy. „Poslední zápas se zranil Slavomír Švancar. Podstoupil plastiku vazů, ale měl by nastoupit,“ doufá Lipert. Horší prognózu má ale u Radka Procházky, který si obnovil zranění kolene a navíc si poškodil i loket. Ten začátek jarní sezony s největší pravděpodobností nestihne. „Což je problém, protože Radek je se Slávou v první lajně,“ podotýká Lipert.
I proto se Mostečtí hledají nové hráče. Dokonce přistoupili k tomu, že do svých řad povolávají lední hokejisty, což dříve nechtěli. „Některé máme rozjednané. Třeba Ondru Nováka. Do přípravy se zapojil i Jiří Plachý a s dalšími dvěma jednáme. Připravují se individuálně a měli by už za nás naskočit do přípravných utkání,“ vysvětluje předseda klubu.
Tím prvním bude turnaj v Plzni, kam hokejbalisté jedou 13. února a změří síly i s některými soupeři z extraligy. Zajímavá budou pro Mostečany utkání s domácí Plzní, která se usadila po půlce sezony na čtvrté příčce. „V únoru nás čeká ještě čtvrté kolo Českého poháru, který hrajeme už asi čtyři roky,“ dodává Lipert.

 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!