Praha chystá další změny územního plánu | E15.cz

Praha chystá další změny územního plánu

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Pražští radní na své úterním zasedání schválili asi dvě desítky dalších změn územního plánu, které umožní například výstavbu loděnice v Hodkovičkách, přeměnu areálu Pragovka v Záběhlicích na byty či rozšíření areálu ruzyňského letiště. O změnách bude ještě jednat zastupitelstvo. Jedná se o změny z takzvané vlny 06 a 07, o jejichž zadání souhlasilo zastupitelstvo města už v minulém a předminulém volebním období.

Změny umožní například výstavbu loděnice v Hodkovičkách, přeměnu areálu v blízkosti Strahovského tunelu u Grafické ulice na Smíchově na hotel, dále rozšíření ruzyňského letiště či výstavbu rekreačního komplexu v Benicích. Pokud zastupitelstvo změny schválí, mohl by se změny dočkat také areál Pragovka při ulicích Pražská a Strašnická v Záběhlicích. Žadatelem o změnu je společnost Orco Investment, areál by měl nově sloužit k bydlení.

Jeden z návrhů se týká lokality K Červenému dvoru ve Strašnicích, kde by měl vzniknout polyfunkční areál s byty, obchody a kancelářemi. Jedná se o pozemky poblíž Nákladového nádraží Žižkov, které jsou v současnosti určeny pro služby, výrobu a železniční vlečku. Nedaleko je ale v budoucnu plánována dopravní tepna Jarovská spojka, na což během projednávání změny upozornil Útvar rozvoje města.

Změny umožní rovněž výstavbu rodinných domů v Hostivaři, Velké Chuchli a v lokalitě V Zákopech poblíž Kunratické spojky v Písnici. V případě Písnice je podle materiálu žadatelem Central Group a Ekospol. Radnice v Libuši, pod kterou Písnice spadá, se zástavbou nesouhlasí. Se záměrem původně nesouhlasili ani hygienici, v místě má totiž vést obchvat Písnice, posléze své stanovisko změnili na podmíněný souhlas.

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video