Projekt Nová Valcha se může začít stavět | E15.cz

Projekt Nová Valcha se může začít stavět

Právní moci nabylo stavební povolení pro rezidenční projekt Nová Valcha v Plzni. Po získání projektového financování u silné a renomované finanční instituce, dceřiné společnosti finanční skupiny Raiffeisen, jde o další zásadní předpoklad pro realizaci tohoto obytného souboru.

V první etapě nabídne Nová Valcha 129 jednotek 1+kk až 4+kk ve tří a čtyřpodlažních bytových viladomech, 33 atriových domů o dispozicích 3+kk až 5+kk, osm řadových domů se zimními zahradami o dispozici 5+kk a šest solitérních vil 5+kk s vlastním nebytovým prostorem. „Zprávu o získání stavebního povolení očekávala řada zájemců, kteří pod tlakem stávající ekonomické situace přistupují k projektům mnohem obezřetněji.

Je to pochopitelné a vlastně i správné,“ říká Jaroslav Vondřička, řídící partner společnosti V Invest CZ a. s., která stojí za projektem Nové Valchy. V současné době je vybírán generální dodavatel stavby, jehož jméno bude oznámeno po uzavření smlouvy o dílo s vítězem tendru. Jakmile to nicméně umožní zákonné podmínky (vegetativní období), začne se na pozemku se zemními pracemi, včetně klučení náletové zeleně.

#####Pomohla důkladná příprava projektu

Navzdory stávající ekonomické situaci získal jeden z nejsledovanějších projektů v Plzeňském kraji, Nová Valcha v jižní části Plzně, projektové financování u silné a renomované finanční instituce, dceřiné společnosti finanční skupiny Raiffeisen. Developerská společnost V Invest CZ a. s. vyhověla všem kritériím v náročném hodnotícím systému a stala se tak jediným projektem v České republice, který u tohoto finančního partnera uspěl.

„Určitě nám pomohla dvouletá intenzivní práce nejen v architektuře a urbanismu, ale také po obchodní a finanční stránce projektu,“ komentuje úspěch Jaroslav Vondřička. „V simulačních modelech jsme počítali i se stávající situací na realitním trhu. Naše finanční partnery přesvědčila kvalita a nabídka bydlení či životního stylu zaměřená na dosud nesaturovanou střední a vyšší třídu v Plzni a okolí, aniž by ceny byly přemrštěné,“ dodal. Do chvíle čerpání úvěrového rámce je projekt plně pokryt soukromými zdroji investora. Žádné peníze klientů nejsou a nebudou určeny na přípravu ani výstavbu Nové Valchy.

#####Bydlení uprostřed zeleně

Plzeňský magistrát se rozhodl řešit celé území Valchy jako celek, což přispělo ke kompaktnosti projektu. Architekti tak mohli citlivě navázat jak na stávající zástavbu rodinných domů, tak na množství zeleně v místě, a přitom zachovat vizuální soulad zástavby. Nová Valcha bez nadsázky vyroste uprostřed zeleně. Také proto představitelé společnosti V Invest CZ hovoří o částech areálu „Na Valše“ jako o zahradách. Co zahrada, to rozličný typ objektu, přičemž tvůrci kladli důraz na společné prostory anebo místa pro aktivní odpočinek. S projektem Nová Valcha získá Plzeň zcela novou úroveň bydlení, které je finančně dostupné, a přitom nenabízí jen prostor pro přespání. „V novém areálu naplníme naše motto, že nestavíme jen byty, ale životní styl. ,“ doplňuje Petr Tomášek ze společnosti V Invest CZ a. s.

 

Hlavní zprávy

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!