Realitní kongres připomene kulaté výročí ARK ČR | E15.cz

Realitní kongres připomene kulaté výročí ARK ČR

Trh nemovitostí v České republice na prahu 21. století – tak zní podtitul kongresu, který pořádá Asociace realitních kanceláří České republiky (ARK ČR) 30. března 2011 v Praze u příležitosti 20. výročí svého založení. Seznam účastníků bude velmi reprezentativní.

Trh nemovitostí v České republice na prahu 21. století – tak zní podtitul kongresu, který pořádá Asociace realitních kanceláří České republiky (ARK ČR) 30. března 2011 v Praze u příležitosti 20. výročí svého založení. Seznam účastníků bude velmi reprezentativní.

Zúčastní se ho špičkoví čeští odborníci na realitní trh, velmi reprezentativní bude i účast ze zahraničí. Impulzem pro pořádání kongresu je sice kulaté výročí založení největšího a nejstaršího profesního sdružení realitních kanceláří, správců nemovitostí, dražebníků a dalších specialistů působících na realitním trhu, zaměření kongresu však nebude oslavné, ale především pracovní. „Cílem konference je vzájemná výměna názorů a zkušeností představitelů realitních kanceláří, developerů, stavebních firem, dodavatelů, ekonomů, finančních institucí a pojišťoven, představitelů vlády a regionů a společností podporujících rozvoj trhu nemovitostí v České republice,“ říká generální sekretář ARK ČR Jan Borůvka.

#####Zlepšit fungování trhu může i odborná veřejnost

ARK ČR tímto opět oslovuje širokou odbornou veřejnost, aby svými názory přispěla do diskuse na téma lepšího fungování realitního trhu v ČR, zlepšování vztahů mezi jednotlivými účastníky obchodování s nemovitostmi, současných možností financování nemovitostí a možností širší spolupráce realitních makléřů s bankami v oblasti hypotečních obchodů, ale také například problematiky pojišťování rizik realitních služeb v ČR apod. Na kongresu vystoupí řada odborníků z privátní i státní sféry a potvrzena je i účast zajímavých zahraničních hostů. To souvisí mimo jiné se skutečností, že ARK ČR je již řadu let aktivním členem evropských i světových realitních seskupení.

#####ARK se činí i na evropském poli

Spolupráce se zahraničními sdruženími v oboru patří mezi dlouhodobé a důležité aktivity ARK ČR. Také proto na kongres přijali pozvání i čelní představitelé Evropského sdružení realitních asociací zemí Evropské unie (CEPI). ARK ČR je členem CEPI již od roku 2004 a má v osobě generálního sekretáře Jana Borůvky zastoupení ve vedení CEPI, což mimo jiné umožňuje mít bezprostřední informace o dění na realitních trzích zemí EU včetně připravovaných legislativních změn v rámci celé EU. Prezentace jednotlivých realitních odborníků se budou týkat jak aktuální situace a očekávaného vývoje ve všech rozhodujících segmentech realitního trhu (rezidence, obchodní a kancelářské prostory, logistické areály, pozemky), tak průřezových témat, jako jsou například legislativa upravující realitní činnost, cenových map nemovitostí apod. Aktuální informace o kongresu ARK ČR jsou dostupné na webových stránkách www.arkcr.cz.

 

Články odjinud

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!