Skanska se stěhuje na Opatov | E15.cz

Skanska se stěhuje na Opatov

Realitní společnost Sekyra Group Real Estate podepsala dlouhodobou nájemní smlouvu na 15 tisíc m2 kancelářských ploch s dalším významným partnerem. Téměř 700 zaměstnanců největší tuzemské stavební společnosti Skanska se v krátké době přestěhuje ze svého ústředí na Kubánském náměstí do administrativního centra Opatov Park I.

Jedná se o první etapu zástavby Opatovského bulváru, jehož těžištěm bude administrativní a rezidenční komplex o celkové ploše téměř 45 tisíc m2. Administrativní centrum Opatov Park leží v Praze 11 u stanice metra Opatov, v sousedství Litochlebského náměstí. Vjezd do areálu je z propojených ulic Chilská a Hviezdoslavova. Budova leží v blízkosti dálnice D1 (Praha-Brno-Bratislava), ale i v dosahu městských magistrál, jež jsou napojeny na dálnice D8 (Praha-Mladá Boleslav-Liberec) a D5 (Praha-Plzeň). „Po úspěšné výstavbě administrativních center pro Českou spořitelnu, T-Mobile a Nestlé je transakce se Skanskou, která bude v letošním roce patřit k největším na trhu, ukázkou naší schopnosti realizovat významné projekty pro náročné zákazníky i v současném tržním prostředí,“ uvedl Luděk Sekyra, předseda představenstva Sekyra Group Real Estate.

#####Moderní kanceláře za miliardu

Opatov Park I se skládá ze dvou křídel, která mezi sebou svírají atrium. Obě křídla jsou navzájem propojena prosklenou halou se spojujícími lávkami a vstupní recepcí. Architektem projektu je studio OmikronK architekta Martina Kotíka. V šesti nadzemních podlažích jsou zejména kanceláře a zasedací místnosti. Kanceláře jsou v uspořádání open space. Podlaží Opatov Park I spojuje šest osobních a jeden nákladní výtah. Ve třech podzemních podlažích jsou garážová stání, technické zázemí a skladové plochy. Další parkovací stání budou před budovou. Objekt je o půdorysu ve velikosti zhruba 57 x 75 metrů. Celková pronajímatelná plocha centra Opatov Park I činí téměř 15 tisíc m2 a zastavěná plocha 4400 m2. Investiční náklady dosáhly jedné miliardy korun. K vybavení projektu patří například kombinace pevného zasklení s otevíratelnými a výklopnými okny, zdvojené podlahy, chlazení a kamerový systém. Uživatelům je také k dispozici jídelna a kavárna s venkovní terasou.

#####Inteligentní řízení objektu

Provoz budovy je řízen inteligentním systémem KNX/EIB, který centrálně ovládá vytápění, chlazení, osvětlení (stmívání) a ovládání venkovních žaluzií. Cílem uvedeného řešení je optimalizovat vnitřní prostředí a spotřebu energie, a to v závislosti na vnitřních a venkovních podmínkách. Stavba projektu začala na podzim 2006 a byla dokončena na začátku letošního roku. Realizační práce zajišťovalo sdružení společností Metrostav a Hochtief. Investor - společnost Sekyra Group Real Estate -v sousedství budovy Opatov Park I zároveň připravuje další fáze projektu, jehož výsledkem bude vytvoření Opatovského bulváru. Administrativní budovu Opatov Park II dále doplní bytový projekt.

 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!