Školačka Denisa Kalinová je vítězem Sedmi statečných | E15.cz

Školačka Denisa Kalinová je vítězem Sedmi statečných

Nejstatečnější v regionu je podle čtenářů Sedmičky desetiletá Denisa Kalinová. Chodí pravidelně pomáhat sedmdesátileté ženě.

Vybavíš si první den u paní Zdeny?

Denisa: Už jen trochu, bylo to loni na podzim. Myslím, že jsem si první den kreslila.
Paní Zdena: Denisu jsem znala jen od vidění, když kolem chodila s maminkou. Dohodly jsme se na hlídání. Za tu dobu, co ke mně chodí, se moc změnila. Když poprvé přišla, bylo to takové zamlklé děvčátko. Dneska je tu jako doma. Mám z toho radost. Povídáme si, smějeme se.

S čím vlastně pomáháš?

Denisa: Chodím nakupovat, občas vezmu koště, zametu nebo udělám sváču. Taky vyhazuju koš, chodím na poštu. Paní Zdena: Zrovna nedávno jsem si to pochvalovala paní doktorce. Že se od rána těším na to, až Denisa odpoledne přijde. Díky ní nejsem sama, to mi pomáhá po psychické stránce.

Kdo je podle tebe statečný?

Denisa: Třeba ten kluk, který zachránil své mamince život. Taky byl oceněn v soutěži Dětský čin roku jako já, ale v jiné kategorii. Ten byl určitě statečný. Stateční jsou i hasiči a trochu i policajti. Paní Zdena: Já beru jako hrdinství to, že mi tahle Deniska pomáhá. Je to něco úžasného. Za statečného považuji i svého tatínka. Právě teď o něm píšu článek. Letos by mu bylo sto let. Měl autodílnu, ve které za války zaměstnával ty, kteří měli jít na nucené práce do Říše.

Paní Zdena je pro tebe babička, nebo kamarádka?

Denisa: Babička, ale říkám jí Zdeno.

Co říkáš výhře v naší anketě Sedm statečných? Denisa: Já o tom ani nevěděla, ale je to fajn.
Paní Zdena: Já z toho měla velkou radost. Známí mi Sedmičku poslali. Je to velká čest. Deniska si to zaslouží. Už jsou pro mě taková adoptivní rodina. Zrovna nedávno u mě všichni byli a slavili jsme Denisy narozeniny.
Čím bys Deniso chtěla být, až vyrosteš?**

Denisa: Asi módní návrhářkou.
Paní Zdena: Moc hezky maluje, je nadaná. Často spolu kreslíme celé odpoledne.

 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!