Studuje dvě vysoké, hraje za dva týmy | E15.cz

Studuje dvě vysoké, hraje za dva týmy

Házenkářkám Zory pomáhá v nové sezoně Martina Huráňová, šikovná střelkyně z Otrokovic.

Tomečková pryč, Dostálová pryč. Po minulé sezoně odešla z interligového týmu Zory Olomouc dvě zkušená křídla a trenér Libor Malínek celé léto řešil, kde najde náhradu. Má ji. Jmenuje se Martina Huráňová a přišla na roční hostování z prvoligových Otrokovic. „Měla jsem od interligy rok pauzu a chtěla jsem si zase zahrát nejvyšší soutěž,“ říká jednadvacetiletá hráčka, která se za krátký čas zařadila mezi nejlepší střelkyně Dam.

Do olomouckého týmu jste zapadla. Pomohlo vám, že je teď v družstvu hodně stejně mladých spoluhráček?

Je super, že holky jsou věkově stejně jako já, družstvo je mladé a perspektivní. Ale také díky za tu naši hrstku zkušených. Dnes už vím, že bez nich by to nešlo.

Kromě toho, že dáváte hodně gólů ze hry, střílíte pravidelně i sedmičky. Čím jste si důvěru vysloužila?

Ani nevím, tak nějak to přišlo. Snad to i vydrží. Každopádně je to zodpovědnost, trenér mi věří, a toho si vážím.

Zřejmě je to i proto, že přes svůj věk už patříte ke zkušeným hráčkám. V kolika letech jste vlastně začala hrát nejvyšší soutěž?

S interligou jsem začínala v Kunovicích, když mi bylo šestnáct, to jsem šla rovnou z mladších dorostenek do žen. Rok nato už jsem hostovala ve Veselí nad Moravou. Začátky jsou vždycky těžké, byla jsem opravdu hodně mladá a učila jsem se od zkušených hráček. Vzpomínám na to ráda, byla to dřina, ale velká zkušenost.

Studujete dvě vysoké školy. Jak stíháte tréninky a zápasy spojit se studiem?

Je to obtížné skloubit, celé dny jen lítám z jedné školy do druhé, pak rychle na trénink, spát a ráno znovu. Studuju tělesnou výchovu v Olomouci a ekonomiku cestovního ruchu v Uherském Hradišti. A navíc mi regule házenkářských soutěží umožňují hrát kromě interligy i první ligu za Otrokovice. Opravdu se nenudím.

Co vám dává víc zabrat, škola nebo házená?

Trénink je pro mě relax, odreagování od učení, ale škola je na prvním místě.

 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!