Už ne jen radary. ERA se začne zabývat kybernetickou bezpečností | e15.cz

Už ne jen radary. ERA se začne zabývat kybernetickou bezpečností

Radiolokační systém ERA
Radiolokační systém ERA
• 
ZDROJ: Omnipol

ČTK

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Pardubická společnost ERA, která se dosud zabývala bezpečností vzdušného letového provozu, rozšiřuje své produktové portfolio o kyberprostor. Bezpečností počítačových systémů se bude zabývat její dceřiná společnost.

Dceřiná společnost ERA-BHC CS začala spolupracovat s informačně-bezpečnostní estonskou firmou BHC Laboratory, která od svého založení získala zakázky v 15 evropských zemích. Dceřiná firma má ambice poskytovat služby na národní i mezinárodní úrovni. Konkrétnější popis spolupráce zástupkyně firmy Lenka Stejskalová Reichová neuvedla.

Obecně se ale podobné projekty zabývají bezpečností dat v počítačích institucí, které pracují s utajenými či citlivými daty a zajišťují pro ně systémy, které je ochrání proti hackerům. Může jít například o ministerstva.

ERA vyrábí pasivní sledovací systémy, které identifikují přesnou polohu civilních i vojenských letounů ve vzdušném prostoru. Loni vykázala obrat téměř miliardu korun se ziskem 300 milionů korun, což byl dosud její nejlepší výsledek. Firmu vlastní od roku 2011 zbrojařská skupina Omnipol.

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video

Newslettery