V restauraci Na Paloučku jídla lépe vypadají, než chutnají | e15.cz

V restauraci Na Paloučku jídla lépe vypadají, než chutnají

Štěpán Sedláček

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Nuselská restaurace Na Paloučku dovede jídla dobře podat. Kuchař je ale lepší designér než gurmán.

Podnik sídlí v domě, který byl k hostinským účelům postaven v roce 1932. Od té doby své zaměření nezměnil. Měnili se pouze majitelé a název.

Experta na gastronomii Jakuba Řičicu mile překvapil moderní interiér a složení jídelního lístku. Naopak ho zklamala zprvu nepříjemná obsluha a nízká kvalita podávaných pokrmů.

Dominantou restaurace je výčepní pult. Pivní strategii odpovídalo i menu. „Je vidět, že hodně sázejí na klasickou českou kuchyni. Není to na škodu, naopak je třeba ocenit slušný a přitom nijak přeplácaný výběr,“ hodnotil nabídku jídel Řičica.

Vzhled předčil chuť

Z přehledného menu testovací tým vyzkoušel restovaná kachní jatýrka s jablky, grilovaného candáta se šťouchanými bramborami a koprovou omáčkou a smaženou zmrzlinu.

Kuchař si uměl s jídlem pohrát, výsledná díla vypadala lákavě. Ale jen na pohled.

„Mezi restovaným a opečeným na uhel je docela podstatný rozdíl. Škoda, že to mistrovi nic neříká. Těžká prohra,“ řekl zklamaně Řičica. Ani candát nebyl o nic lepší.

„Ryba byla přesušená a nedosolená, omáčka naopak přesolená. Podle mě šlo spíš o sýrovou než koprovou omáčku. Nepochutnal jsem si,“ řekl Řičica. Šťouchaných brambor bylo podle Řičici moc.

Totálním fiaskem skončil i dezert. „U smažených dezertů je největší chyba, pokud to kuchař máchá v tom samém oleji, jako hranolky. A to byl přesně náš případ,“ mínil Řičica.

Vyškolit kuchaře

Restaurace Na Paloučku neurazí, ale ani nenadchne. Obecně míří správným směrem.

„Pozitivní je, že je to na první pohled čistý a příjemně vypadající podnik,“ dodává Řičica, který doporučuje vyměnit nebo vyškolit kuchaře.

Autor: Štěpán Sedláček

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video

Newslettery