Zabezpečení dveří mohou předejít úrazům v domácnostech | E15.cz

Zabezpečení dveří mohou předejít úrazům v domácnostech

Ze statistik pojišťoven vyplývá, že téměř čtvrtina úrazů se dětem přihodí doma. Jde například o pády do prosklených ploch, které bývají hlavní příčinou řezných poranění. Odborníci jsou přitom schopni tato riziková místa v domácnostech určit a nabídnout i několik tipů, jak bezpečnost zvýšit, uvádí společnost NEXT, která řeší komplexní zabezpečení bytů a domů.

Děti si například během her nevšimnou skleněné tabule dveří, narazí do ní hlavou či rukou a pořežou se o střepy. „Mezi nejčastější místa, kde k těmto úrazům dochází, patří kuchyně, ložnice, obývací pokoje a místnosti s balkonovými dveřmi. Prosklená plocha těchto dveří patří v domácnostech k nejrozměrnějším. To samé platí i pro populární francouzské dveře, u kterých mnozí lidé neznají tloušťku skla nebo neví, zda je prosklená plocha zabezpečena proti proražení již od výrobce. K dalším rizikovým místům patří schodiště se skleněnými prvky nebo skleníky na zahradě,“ říká ředitel společnosti NEXT Ivan Pavlíček.

Řešení představují speciální bezpečnostní fólie, které jsou vhodné na všechny typy hladkých skel. Aplikují se pouze z vnitřní strany a dají se použít i na skleněné konferenční stolky, zrcadla, skleněné vitríny, části konferenčních stěn a další rizikové povrchy. Fólie ztěžuje rozbití skla prohozením předmětu nebo pádem dětí do skleněné výplně. Když už se sklo rozbije, vytvoří se „pavouk“, ale sklo se nevysype a zůstane v rámu. Investice do této fólie navíc stojí jen pár set korun.

 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!