Akcie, měny & názory Jaroslava Bukovského: Návrat Legendy | E15.cz

Akcie, měny & názory Jaroslava Bukovského: Návrat legendy

Kodak
Kodak
• 
ZDROJ: ctk

Jaroslav Bukovský

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn

Investory léta opovrhovaný byznys legendární společnosti Eastman Kodak začíná být znovu sexy. Alespoň podle burzovního příběhu firmy, jejíž akcie jen během uplynulého týdne posílily o 11 procent a své akcionáře tak obohatily o 21 milionů dolarů. Solidní loňské výsledky Kodaku, který byl pro rodiče mileniálů synonymem pro fotografii, postrčily akcie firmy vpřed, to hlavní se ale pro burziány událo už o pár měsíců dříve. Klíčovým slovem pro investory byl tehdy blockchain.

Akcie Kodaku byly během posledních let pro jakékoli portfolio toxické. Marný boj firmy o pozici na trhu se na burze během posledních pěti let odrazil pádem hodnoty akcií Kodaku o 91 procent. Investorský feeling zcela restartovala lednová zpráva Kodaku o tom, že skrze blockchain zajistí fotografům licencování jejich práce s tím, že si na svých fotkách zároveň vydělají.

Akcie během dvou týdnů podražily až na čtyřnásobek, od té doby podstatnou část zisků ztratily, Kodak na burze přesto získal obrovskou a léta nepoznanou výhodu: Dobré zprávy začínají burziáni vnímat jako impulz k velkým nákupům, což poslední pětiletku nebylo vůbec pravidlem. A jak obrat investorské důvěry měřit? Třeba 80procentním ziskem akcií Kodaku za poslední dva měsíce.

Autor: profimedia.cz

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!

Tato stránka využívá služeb Google reCAPTCHA, na kterou se vztahují Smluvní podmínky a Zásady ochrany osobních údajů společnosti Google.