Glosa Jany Havligerové: Ani migranta, nazdar | E15.cz

Glosa Jany Havligerové: Ani migranta, nazdar

Jana Havligerová

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn

Premiér Babiš včera při rozhovoru se svým italským protějškem zopakoval, že Česko nepřijme ani jednoho migranta. Giuseppe Conte to prý chápe, i když názory obou premiérů jsou rozdílné. Postoj Česka a dalších středoevropských zemí zkrátka je: Ani migranta, nazdar. Babiš důsledně hovoří o nelegálních migrantech a do značné míry má pravdu. Oproti roku 2015 se migrační krize proměnila, válečné uprchlíky skutečně ve velké míře vystřídali ekonomičtí migranti. O tom, že je hranice EU nutno důsledněji bránit, dnes patrně nepochybuje nikdo.

Není divu, že si Babiš s Contem notují, jak je migraci potřeba zastavit před hranicemi Evropy, k čemuž je potřeba podpořit jihoevropské státy. K účinným celoevropským opatřením má ovšem EU hodně daleko.

A pokud se vůbec na nějakých shodne, budou hodně, hodně drahá. Co od Babiše uslyšíme potom? Ani kačku, nazdar? Voličům se dobře vysvětluje, že ochráníme české hranice. Hůř to půjde s vysvětlením, že kvůli tomu musíme z vlastních financí podporovat země, jako jsou Maroko či Libye. Dokud nejde o peníze...

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video