Glosa Pavla Otta: Strach z úniků | E15.cz

Glosa Pavla Otta: Strach z úniků

Pavel Otto

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Vstoupit do diskuze
0

O poslaneckých vyšetřovacích komisích se říká, že toho příliš neobjasní a jsou tak trochu k ničemu. Často ale upozorní na problémy, o nichž se všeobecně ví, ale dávají se od nich ruce pryč.

Zákon o státním zastupitelství, který měl ustavit protikorupční speciál a dát žalobcům více pravomocí, spadl pod stůl. Místo něj nyní komise k únikům ze spisů navrhuje jiný speciál, který by objasňoval protiprávní jednání návladních. Co se stalo? Zdá se, že protikorupčního běsnění, které dopomohlo k moci Andreji Babišovi, má dost i šéf ANO.

Když unikaly do médií intimnosti ze vztahu expremiéra Petra Nečase a někdejší ředitelky jeho kabinetu Jany Nagyové, ilustrovala se na nich prohnilost starých pořádků. Ale co když uniknou záznamy ze schůzek Babiše s novinářem, kde probírají kompra na politické protivníky?

Že by hlasatelé nových pořádků byli ještě prohnilejší? Jistě, je to pro ně velmi nepříjemné. Pak se nelze divit tomu, že závěry komise odsouhlasí i její člen z ANO.

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!

Tato stránka využívá služeb Google reCAPTCHA, na kterou se vztahují Smluvní podmínky a Zásady ochrany osobních údajů společnosti Google.