Jan Stuchlík: V kůži píáristy | E15.cz

Jan Stuchlík: V kůži píáristy

Ilustrační foto
Ilustrační foto
• 

Jan Stuchlík

Share on Facebook Messenger
Novináři se o lidech z PR agentur, kteří je dennodenně zásobují často zbytečnými informacemi, vyjadřují zpravidla s notnou dávkou pohrdání. V PR smršti by často nenašel kloudnou a hlavně důležitou informaci ani ostřílený detektiv. Jenže my, hrdí pisálkové, vůbec nemáme tušení, čemu musí čelit tolik opovrhovaní píáristé.

Tuhle se uchazeč o jednu dost velkou zakázku v médiích rozvykládal o svých megalomanských plánech. Konkurence zjevně nechtěla zůstat pozadu. A tak její píáristická prodloužená ruka nabídla, že by se ráda podělila o reakci. Inu, zpravodajství má být vyvážené a komunikačně zdatných firem, které samy nabízejí informace, zase tolik není. Jenže se ukázalo, že ono to s tou otevřeností a ochotou komunikovat zase až horké nebude.

Protože prý klient píáristův ve skutečnosti není vždy úplně otevřený ke komunikaci, raději by dostal otázky, k nimž by se měla firma vyjádřit. Hlavně aby to vypadalo, že o informaci má novinář sám zájem. Pak se prý firma více otevře a vydání stanoviska k plánům konkurence posvětí.

Čeleď píáristů je prostě v kleštích, z nichž není úniku. Jejich klienti po nich chtějí, aby byli vidět v médiích. Nechávají je vymýšlet nejnesmyslnější zprávy, kterými by novináře uhranuli. Ale když píárista přijde s nápadem, že by firma podala sama od sebe smysluplnou informaci, dosud naplno otevřená firemní ústa se zavřou.

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!

Tato stránka využívá služeb Google reCAPTCHA, na kterou se vztahují Smluvní podmínky a Zásady ochrany osobních údajů společnosti Google.