Zápisník Daniela Nováka: Stutox čápům | E15.cz

Zápisník Daniela Nováka: Stutox čápům

Daniel Novák

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn

Teplá zima přiměla k brzkému návratu do české kotliny první čápy, hlásí ornitologové. Kromě příznivého počasí to letos budou mít čápi jednodušší s lovem své oblíbené pochoutky, hrabošů. Zblblí Stutoxem se už nebudou tolik mrskat, a ptáci je tak budou moci lépe dopravit do zobáků i drobotině na komínech. Navíc si tím na podzim ušetří namáhavou cestu do teplých krajin. 

Guvernéra České národní banky Jiřího Rusnoka čeká schůzka s premiérem Andrejem Babišem ohledně hypoteční politiky bank. Předsedovi vlády vadí, že peněžní ústavy nejsou vůči lidem vstřícnější, řekl v rozhovoru pro server Blesk.cz. A to v době realitní bubliny. Zároveň ale premiér nevidí smysl v případné regulaci nájmů. Těžko říci, jestli by větší poptávka po bytech díky dostupnějším hypotékám bydlení zlevnila. V každém případě by se ale mělo začít stavět více mostů.  

Vývoz zbraní z České republiky se podle Asociace obranného a bezpečnostního průmyslu dostal loni na 17 až 18 miliard korun, tedy zpátky na rekordní úroveň z roku 2016. A pak že nemáme pro svět přidanou hodnotu.  

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video