Zápisník Jana Šindeláře: Konečná Nižbor | E15.cz

Zápisník Jana Šindeláře: Konečná Nižbor

Jan Šindelář

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn

Tomáš Hanák zřejmě zavře svou hospodu, kterou zbudoval ze stařičkého nádražního skladiště v Nižboru. 

Jedním z důvodů je EET, v rozhovoru na serveru Respektu ale mluví o celkovém znechucení dnešním státem a jeho politikou vůči samostatným a podnikavým lidem, používá slova jako „Velký Bratr z oddělení Blahobytu“ nebo „plíživá ztráta svobody“. Až Hanák bude sundávat vývěsní štít s nápisem Zastávka Nižbor, může vyvěsit nápis Konečná Nižbor. Bude to funus drobného podnikání v Čechách.

Podívejte se Nádražní hospodu, kterou provozuje Tomáš Hanák: 

 

Státní šikanu hospodských si nepodnikatel dovede jen těžko představit. Autor Zápisníku si nicméně mlhavou představu udělal díky tomu, že má v širší rodině kavárníky. A ví o návštěvách dam z České obchodní inspekce, které se nerozpakují udělovat tisícové pokuty za nesmysly typu křivě postavené cenovky nebo cizojazyčné popisky. Aniž by si uvědomily, že těžce pracující živnostníky právě připravily o nemalé procento obratu, vždy odkráčejí s pocitem dobře vykonané práce. S pocitem, že jsou této společnosti užitečné.

Česko prochází velkou zkouškou tolerance. Jak už deník E15 psal, zdejší obyvatelstvo našlo velké zalíbení v plavbě. Jenže na březích sedí ještě o poznání početnější skupina jiných bláznů, kterým lodě jezdí do hájemství. Napětí mezi lodníky a rybáři je patrné především na nové vltavské vodní cestě. Válka o vodu je na spadnutí.

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video