Výsledky voleb nechce Hamáček příliš odhadovat | E15.cz

Hamáček: Jen ČSSD a Piráti přinášeli konkrétní témata, návrat voličů ale moc čekat nemůžeme

Jan Hamáček
Jan Hamáček
• 
ZDROJ: profimedia.cz

Pavel Otto

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn

Před více než půl rokem obměnila sociální demokracie vedení strany, její předseda Jan Hamáček ale příliš neočekává, že by změna zajistila straně výrazný úspěch v aktuálních volbách.

Podle šéfa ČSSD Jana Hamáčka dají volby obrázek o aktuální situaci strany. “Po půl roce od zvolení nového vedení není ale realistické očekávat velké posuny v přízni voličů,” řekl.

K odhadu zisku sociální demokracie v komunálnich volbách se nechtěl vyjadřovat. V souboji o Senát bude podle Hamáčka úspěchem každý znovu získaný mandát. Oranžoví jsou v nejobtížnější situaci, protože obhajují nejvíce křesel, konkrétně 13.

Hamáček zůstává ohledně vyhlídek své strany zdrženlivý i přesto, že jen ČSSD a Piráti podle něj v kampani přinášeli konkrétní témata. 

Místopředsedkyně ČSSD Jana Fialová novinářům řekla, že komunální politika je především o tvářích a lidé si vybírají své politiky podle toho, jak je znají. "Jsme si vědomi některých chyb a podle toho asi bude vypadat vysvědčení, které nám voliči vystaví," uvedla. Věří, že ČSSD bude úspěšná na Vysočině, v Pardubickém a Jihočeském kraji. V Praze to podle ní bude hodně těžké.

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video