Výsledky voleb nechce Hamáček příliš odhadovat | E15.cz

Hamáček: Jen ČSSD a Piráti přinášeli konkrétní témata, návrat voličů ale moc čekat nemůžeme

Hamáček: Jen ČSSD a Piráti přinášeli konkrétní témata, návrat voličů ale moc čekat nemůžeme
Jan Hamáček
• 
ZDROJ: profimedia.cz

Pavel Otto

Před více než půl rokem obměnila sociální demokracie vedení strany, její předseda Jan Hamáček ale příliš neočekává, že by změna zajistila straně výrazný úspěch v aktuálních volbách.

Podle šéfa ČSSD Jana Hamáčka dají volby obrázek o aktuální situaci strany. “Po půl roce od zvolení nového vedení není ale realistické očekávat velké posuny v přízni voličů,” řekl.

K odhadu zisku sociální demokracie v komunálnich volbách se nechtěl vyjadřovat. V souboji o Senát bude podle Hamáčka úspěchem každý znovu získaný mandát. Oranžoví jsou v nejobtížnější situaci, protože obhajují nejvíce křesel, konkrétně 13.

Hamáček zůstává ohledně vyhlídek své strany zdrženlivý i přesto, že jen ČSSD a Piráti podle něj v kampani přinášeli konkrétní témata. 

Místopředsedkyně ČSSD Jana Fialová novinářům řekla, že komunální politika je především o tvářích a lidé si vybírají své politiky podle toho, jak je znají. "Jsme si vědomi některých chyb a podle toho asi bude vypadat vysvědčení, které nám voliči vystaví," uvedla. Věří, že ČSSD bude úspěšná na Vysočině, v Pardubickém a Jihočeském kraji. V Praze to podle ní bude hodně těžké.

 

Volby 2020

Krajské volby a 1. kolo voleb do Senátu se konají 2. a 3. října 2020. Druhé kolo voleb do Senátu se koná 9. a 10. října. Přečtěte si, jak se stát členem volební komise a jak získat voličský průkaz.

Krajské volby

Kandidáti do krajů Jak volit v krajských volbách?

Volby do Senátu

Kandidáti do Senátu Jak volit ve volbách do Senátu?

 

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!