Volby 2018 | Prezident Zeman není vážně nemocen, řekl jeho lékař. Řeči o rakovině odmítá | E15.cz

Prezident Zeman není vážně nemocen, řekl jeho lékař. Řeči o rakovině odmítá

Prezident Miloš Zeman
Prezident Miloš Zeman
• 
ZDROJ: ČTK

ČTK

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Vstoupit do diskuze
0

Ošetřující lékař prezidenta Miloše Zemana označil zprávy o vážném zdravotním stavu prezidenta za vymyšlené a nepodložené. Podle Miloslava Kalaše z pražské Nemocnice Na Homolce to nepotvrzují lékařská vyšetření. Vyplývá to z informací, které poskytl Zemanův mluvčí Jiří Ovčáček. Mluvčí později na twitteru uvedl, že Zemanův právní zástupce podal trestní oznámení a žalobu na radního obvodu Brno-střed Svatopluka Bartíka (Žít Brno). Bártík v úterý na sociálních sítích napsal, že Zeman má rakovinu.

"Současný zdravotní stav pana prezidenta po kontrolních, klinických i laboratorních vyšetřeních v žádném případě nepotvrzuje lživé informace o jeho vážném zdravotním stavu. Jedná se o zcela vymyšlené, ničím nepodložené zprávy," uvedl Kalaš.

Radní obvodu Brno-střed Svatopluk Bartík (Žít Brno) uvedl, že Zeman má rakovinu a zbývají mu tři až sedm měsíců života. Prezident podle něj ví o diagnóze asi tři týdny a léčbu prý odmítl. Ovčáček tvrzení brněnského politika v úterý označil za odporné lži.

Dnes na twitteru napsal, že prostřednictvím Zemanova právního zástupce bylo podáno trestní oznámení pro podezření z trestního činu pomluvy a žaloba na ochranu osobnosti. Prezidentův právník podle mluvčího také podal návrh na předběžné opatření soudu, aby Bartík informace stáhl a dále nerozšiřoval.


Profil Miloše Zemana čtěte zde >>>


Zeman v poslední době při řadě svých veřejných vystoupení působil dojmem, že má zdravotní problémy. Často působil unaveně, výrazně také zhubl. Při oznámení své kandidatury letos v březnu řekl, že absolvoval vyšetření, které potvrdilo, že má cukrovku a polyfunkční neuropatii.

V září podstoupil preventivní prohlídku na počítačovém tomografu (CT), která neodhalila žádný problém, o kterém by se nevědělo. Zprávy o svých zdravotních problémech označil za špinavou kampaň části médií. V pondělí řekl, že mu "v sobotu odešla cukrovka".


Přehled všech prezidentských kandidátů najdete zde >>>


Autor: ČTK

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video