Volby 2018 | Vládní krize ubrala Zemanovi část voličské podpory. Polepšil si Drahoš | E15.cz

Vládní krize ubrala Zemanovi část voličské podpory. Polepšil si Drahoš

Premiér Bohuslav Sobotka s prezidentem Milošem Zemanem při schůzce na Pražském hradě kvůli demisi předsedy vlády.
Premiér Bohuslav Sobotka s prezidentem Milošem Zemanem při schůzce na Pražském hradě kvůli demisi předsedy vlády.
• 
ZDROJ: ČTK

ČTK

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn

Postoj prezidenta Miloše Zemana ve vládní krizi mu sebral část voličů. Naopak přibylo potenciálních voličů bývalého předsedy Akademie věd ČR Jiřího Drahoše. I přesto by teď nejvíc Čechů v prezidentských volbách hlasovalo pro Zemana.

Vyplývá to z průzkumuspolečnosti Median pro Český rozhlas. Pokud by se nyní konaly volby hlavy státu dostal by Zeman 35 procent hlasů, o dva procentní body méně než v dubnu. Drahošovy volební preference stouply ze 17 na 24 procent.

Podnikatele Michala Horáčka by volilo stejně jako v dubnu 20 procent lidí. Podle Medianu ubyli Zemanovi voliči hlavně mezi staršími lidmi.

Median také zjišťoval, zda jsou lidé spokojeni s odvoláním Andreje Babiše (ANO) z vlády a s tím, že Bohuslav Sobotka zůstal premiérem (ČSSD). Se setrváním Sobotky v čele vlády není spokojený zhruba každý druhý Čech. Babišův konec na postu ministra financí a vicepremiéra rozděluje společnost na dva stejně velké tábory.

S tím, že Babiš už není první místopředseda vlády a ministr financí, souhlasí hlavně vysokoškolsky vzdělaní lidé. Naopak negativně to vnímají hlavně starší voliči. Společnost Median provedla průzkum 25. a 26. května a zúčastnilo se ho přes tisíc lidí.

Jak probíhalo setkání Sobotky se Zemanem:
Konflikt prezidenta Miloše Zemana a premiéra Bohuslava Sobotky na Pražském hradě.

Autor: ČTK

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video