Volby 2018 | Volby 2018 - Zeman uzavřel svůj štáb | E15.cz
KoronaHelpdesk E15

Jak vydělat v těžkých časech

Více k tématu

Zemanův štáb je pro novináře uzavřený

ČTK

Do sídla Strany práv občanů na pražských Hradčanech, kde dnes čeká na výsledky prezidentských voleb současná hlava státu Miloš Zeman, dorazili před druhou hodinou odpoledne jeho nejbližší spolupracovníci i první dáma Ivana Zemanová. Novináři čekali na jejich příchody před budovou a pak se rozešli do okolních restaurací. Zatímco u většiny ostatních kandidátů je pro média připravené zázemí, Zemanův tým počítá pouze s tiskovou konferencí k výsledkům voleb.

Novináři se sešli před budovou v Loretánské ulici, která spojuje Černínský palác a Hrad, přibližně hodinu před očekávaným příjezdem prezidenta Zemana. Někteří přišli vybaveni termoskami s horkými nápoji. Na jejich pohyb dohlíželi policisté. Ulicí často procházeli také turisté, které policisté zastavovali a průchod umožňovali postupně. Cizinci se zajímali o to, co se na místě děje a ptali se zástupců médií, na koho čekají.

Výsledky a nejnovější aktuality sledujeme online >>>

Prezident Zeman přijel do štábu krátce po 14:00. Krátce před ním dorazila jeho manželka. V budově už byl kancléř prezidenta Vratislav Mynář, poradce Martin Nejedlý nebo šéf zahraničního odboru Hradu Rudolf Jindrák. Před budovou některé hosty osobně vítali mluvčí hradu Jiří Ovčáček a šéf protokolu Vladimír Kruliš.

Konečné výsledky po 1. kole
Vstup do speciálu
Sečteno: 100.00%
Účast: 61.92%

Při minulých volbách před pěti lety sledovali výsledky voleb ve štábu Zemana také umělci, například herečka Jiřina Bohdalová a zpěvák Daniel Hůlka. Hůlka je na místě také dnes.

Z neznámého diplomata se stal respektovaný kandidát, říká Fischer

Informace o druhém kole prezidentských voleb naleznete zde >>>

Vše o volbách prezidenta ČR 2018 čtěte zde

Nejnovější zpravodajství z voleb prezidenta ČR sledujte na Info.cz

Autor: ČTK
 

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!