ANO v Praze do voleb nasadí Stropnického a Pelikána. Poslední slovo ale má Babiš | E15.cz

ANO v Praze do voleb nasadí Stropnického a Pelikána. Poslední slovo ale má Babiš

ČTK

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn

Do sněmovních voleb povede pražské ANO podle očekávání ministr obrany a místopředseda hnutí Martin Stropnický. Dvojkou zvolil dnes krajský sněm hnutí ANO ministra spravedlnosti Roberta Pelikána. Ze třetího místa kandidátní listiny se bude o přízeň voličů ucházet profesorka 1. Lékařské fawkulty Univerzity Karlovy a přednostka pracoviště pražského IKEM Věra Adámková. 

Stropnický, který je šéfem pražské ANO, uvedl že sestavování kandidátky v tak velkém a významném kraji, jakým je Praha, vůbec nebylo jednoduché. "Je potřeba dojít k racionálnímu konsensu a najít kvalitní kompromis. A to se stalo," uvedl v tiskovém prohlášení.

Další příčky kandidátky obsadili pražský zastupitel Patrik Nacher a současný poslanec za ANO Matěj Fichtner. Kandidátku musí stejně jako volební listiny dalších regionálních organizací hnutí ještě schválit celostátní výbor ANO.

O Stropnickém se mluví i o jako možném kandidátovi v prezidentské volbě: poslechněte si, co si o tom myslí Bohumil Pečinka:

Rozhovor s Bohumilem Pečinkou o kandidatuře M. Stropnického

Poslední slovo v sestavování volebních listin dávají stanovy uskupení předsedovi ANO Andreji Babišovi. Ten půjde do voleb ve Středočeském kraji, uvažoval o tom, že bude kandidovat až z posledního místa, do Sněmovny by tak potřeboval preferenční hlasy.

Podle dalších vyjádření nakonec zvolí post lídra kandidátky. Jak bude středočeská kandidátka nakonec vypadat, rozhodne regionální sněm dnes odpoledne.

Vše o parlamentních volbách 2017 čtěte zde

Rozbory volební situace a autorské komentáře sledujte na Info.cz

Autor: ČTK

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video