ANO v Praze do voleb nasadí Stropnického a Pelikána. Poslední slovo ale má Babiš | E15.cz
KoronaHelpdesk E15

Jak vydělat v těžkých časech

ANO v Praze do voleb nasadí Stropnického a Pelikána. Poslední slovo ale má Babiš

ČTK

Do sněmovních voleb povede pražské ANO podle očekávání ministr obrany a místopředseda hnutí Martin Stropnický. Dvojkou zvolil dnes krajský sněm hnutí ANO ministra spravedlnosti Roberta Pelikána. Ze třetího místa kandidátní listiny se bude o přízeň voličů ucházet profesorka 1. Lékařské fawkulty Univerzity Karlovy a přednostka pracoviště pražského IKEM Věra Adámková. 

Stropnický, který je šéfem pražské ANO, uvedl že sestavování kandidátky v tak velkém a významném kraji, jakým je Praha, vůbec nebylo jednoduché. "Je potřeba dojít k racionálnímu konsensu a najít kvalitní kompromis. A to se stalo," uvedl v tiskovém prohlášení.

Další příčky kandidátky obsadili pražský zastupitel Patrik Nacher a současný poslanec za ANO Matěj Fichtner. Kandidátku musí stejně jako volební listiny dalších regionálních organizací hnutí ještě schválit celostátní výbor ANO.

O Stropnickém se mluví i o jako možném kandidátovi v prezidentské volbě: poslechněte si, co si o tom myslí Bohumil Pečinka:

Rozhovor s Bohumilem Pečinkou o kandidatuře M. Stropnického

Poslední slovo v sestavování volebních listin dávají stanovy uskupení předsedovi ANO Andreji Babišovi. Ten půjde do voleb ve Středočeském kraji, uvažoval o tom, že bude kandidovat až z posledního místa, do Sněmovny by tak potřeboval preferenční hlasy.

Podle dalších vyjádření nakonec zvolí post lídra kandidátky. Jak bude středočeská kandidátka nakonec vypadat, rozhodne regionální sněm dnes odpoledne.

Sněm ANO terčem kritiky. Gazdík ho přirovnal k Severní Koreji

Vše o parlamentních volbách 2017 čtěte zde

Rozbory volební situace a autorské komentáře sledujte na Info.cz

Autor: ČTK
 

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!