Glosa Martina Čabana: Hra se silným listem | E15.cz
KoronaHelpdesk E15

Jak uspět v krizi

Glosa Martina Čabana: Hra se silným listem

Martin Čaban

Martin Čaban

Ministr financí Ivan Pilný si plnými doušky užívá fakt, že na rozdíl od mnoha svých politických kolegů si nemusí dělat starosti s nadcházejícími volbami, jelikož nikam nekandiduje.

I proto stojí za to poslouchat, co říká. Nicméně když v neděli v televizní diskuzi vytáhl velmi všeobecně proti odborům a jejich „militantním bossům“, tak už přestřelil.

Ano, odbory jsou na koni a jejich požadavky nejsou malé. Ale napadat je za to, že tlakem na vyšší mzdy škodí ekonomice, je mimo. Odborářům hraje teď všechno do karet jako nikdy – od rostoucí ekonomiky přes dobré firemní zisky a spolupracující vládu až po přehřátý trh práce.

Kdyby nezkusili chytit příležitost za pačesy, mohli by to klidně celé rozpustit. Jejich požadavky jsou na stole. Teď je na zaměstnavatelích, aby vyložili svoje karty. Pak se začne jednat. Je to normální a v podstatě zdravá hra, jen má tentokrát jedna strana silnější list než jindy. O nějaké militantnosti, alespoň zatím, nemůže být řeč.

Pilný ustoupil. Našel peníze na zvýšení rozpočtu vysokým školám
Pilný se opřel do odborů. Nehájíte zájmy zaměstnanců, řekl ministr

Vše o parlamentních volbách 2017 čtěte zde

Rozbory volební situace a autorské komentáře sledujte na Info.cz

 

Volby 2020

Krajské volby a 1. kolo voleb do Senátu se konají 2. a 3. října 2020. Druhé kolo voleb do Senátu se koná 9. a 10. října. Přečtěte si, jak se stát členem volební komise a jak získat voličský průkaz.

Krajské volby

Kandidáti do krajů Jak volit v krajských volbách?

Volby do Senátu

Kandidáti do Senátu Jak volit ve volbách do Senátu?

 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!