Lidovcům radí také Ivan Pilip, exministr ale současně stále splácí milionové dluhy | E15.cz

Lidovcům radí také Ivan Pilip, exministr ale současně stále splácí milionové dluhy

Zuzana Štíchová - Blesk.cz

Z úspěšného podnikatele v realitách se v době hospodářské krize stal během krátké chvíle exministr v exekuci. Dluhy v řádu desítek milionů nejsou ani dnes ještě zcela zplaceny, přiznal ve Studiu Blesk někdejší ministr školství a financí Ivan Pilip. Ten v současné době radí KDU-ČSL, do strany ale vstupovat nechce a návrat do vrcholné politiky také nechystá.

„Jedna velká společnost ještě dořešuje svoje záležitosti z minulosti, ale všechny ty podstatné věci jsou vyřešeny a dneska už se věnuji jiným věcem,“ řekl Ivan Pilip na dotaz, zda má, co se dluhů týká, už čistý štít. Do podrobností se mu příliš nechtělo, ale nakonec přiznal, že jde stále ještě o zámek Trnová nedaleko Prahy.

„Tehdy jeden z těch projektů, bohužel velkých a jinak úspěšných, skončil v insolvenci a byly na něj navázány i nějaké úvěry, na které jsem třeba já měl osobní garanci. Takže tím pádem se to přeneslo na mě. Ale řekl bych to tak – podstatná část je vyřešena,“ poznamenal.

Podívejte se na první část rozhovoru s exministrem financí a někdejším členem ODS a Unie svobody:
1080p 720p 360p
Studio - Ivan Pilip - podnikání, politika

„Než ta krize začala, vydělávali jsme na projektech desítky milionů. Tak to prostě je. Vysoké riziko znamená vysoké zisky,“ připomněl k podnikání v realitách, kde se mu předtím dařilo, aby dodal: „Byla to zkušenost určitě hodně složitá, cenná, zpětně řečeno, ale složitých období bylo hodně.“

Dokončení článku najdete na serveru Blesk.cz >>>

Evropa jako vesnice z Asterixe: Babiš představil svoje vize, stylizuje se jako Baťa

Vše o parlamentních volbách 2017 čtěte zde

Rozbory volební situace a autorské komentáře sledujte na Info.cz

Autor: Zuzana Štíchová - Blesk.cz
 

Volby 2018

Komunální volby 2018 Senátní volby 2018 Voličský průkaz Kandidátní listiny

Senátní i komunální volby proběhnou 5. a 6. října, druhé senátní kolo voleb pak o dva týdny později.

Podle průzkumů budou volby v Praze vyrovnané, hlavní favoriti na primátora už jsou ale známi. U komunálních voleb si dejte pozor na pravidla hlasování, křížkování kandidátů má svá pravidla, která nejsou tolik známa.

V říjnu se obmění také třetina Senátu. Kandidovat se chystají jak neúspěšní kandidáti na prezidenta Jiří DrahošMarek Hilšer nebo například Pavel Fischer, tak bývalý předseda ČSSD Jiří Paroubek nebo nepravomocně odsouzený exhejtman David Rath

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!