Okamurova SPD by mohla vést sněmovní bezpečnostní výbor, ANO s požadavky souhlasí | E15.cz

Okamurova SPD by mohla vést sněmovní bezpečnostní výbor, ANO s požadavky souhlasí

ČTK

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn

Hnutí SPD Tomia Okamury by mohlo vést sněmovní bezpečnostní a také hospodářský výbor. Zástupci vítězného hnutí ANO s požadavkem Okamurova hnutí souhlasí.

"Z našeho pohledu nemáme problém s tímto požadavkem," řekl předseda poslanců ANO Jaroslav Faltýnek. SPD ve volebním programu klade podle něho na bezpečnost ze sněmovních stran největší důraz. Jedním z hlavních témat kampaně hnutí bylo odmítání nelegálních imigrantů.

Okamura řekl, že ANO potvrdilo souhlas s tím, aby v čele těchto dvou výborů stanul zástupce SPD. "Shodli jsme se na tom, že ze všech parlamentních stran je téma bezpečnosti ústředním tématem hnutí SPD," uvedl ve shodě s Faltýnkem.

O bezpečnostní výbor projevili zájem i Piráti a ODS, která chce vést tři až čtyři výbory. Zástupci ANO nabídli občanským demokratům místa v čele branného, ústavně-právního a petičního výboru. ODS trvá na vedení školského výboru jako nejvyšší prioritě. Faltýnek uvedl, že ANO, které plán obsazení výborů připravuje, se bude snažit požadavkům ODS vyjít vstříc.

Na sociální demokraty, kteří se rovněž s představiteli ANO dnes sešli, připadá podle výsledků voleb vedení jednoho výboru. Od ANO dostala ČSSD nabídky, projedná je v klubu.

Vše o parlamentních volbách 2017 čtěte zde

Rozbory volební situace a autorské komentáře sledujte na Info.cz

Autor: ČTK

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video