Tajný daňový program ČSSD sází na snížení daní, zavede ale progresi | E15.cz

Tajný daňový program ČSSD sází na snížení daní, zavede ale progresi

val

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn

Sociální demokraté se v sobotu na jednání ústředního výkonného výboru seznámí s dokumentem nazvaným Dobrá země pro život. Jedná se o nový volební program, s nímž chce strana získat zpět ztracené preference. Podle deníku Právo, který měl možnost do něj nahlédnout, sází hlavně na nižší daně a vyšší příjmy.

Dokument počítá s tím, že v roce 2022 vyroste hrubá průměrná mzda nejméně na 40 tisíc korun. Letos přitom činí 27 889 korun.

Jak toho dosáhnout? Vedle přímého růstu platů má být receptem snížení daní. Podle Práva ale tentokrát návrh nepočítá s vyšším zdaněním lidí s hrubým příjmem nad 50 tisíc korun, kterým na jaře strana ještě pod vedením Bohuslava Sobotky naštvala příslušníky střední vrstvy.

„Zavedeme progresivní zdanění příjmů fyzických osob, a tím snížíme daně a zvýšíme příjem 98 procent zaměstnanců. Pouze dvě procenta lidí s nejvyššími příjmy se nově budou na daních podílet víc. Díky této změně dojde ke zvýšení reálných příjmů zaměstnanců v průměru od 800 až 1200 korun,“ cituje list nový volební program.

Strana chce dále nabídnout pět týdnů dovolené pro všechny zaměstnance, nemocenskou od prvního dne marodění nebo 10procentní DPH na základní potraviny.

Na jednání širšího vedení ČSSD bude poprvé v roli úřadujícího předsedy strany ministr vnitra Milan Chovanec a jako volební lídr tu bude mít premiéru šéf resortu zahraničí Lubomír Zaorálek. Premiér Bohuslav Sobotka počínaje čtvrtkem z postu předsedy strany odstoupil.

Článek byl převzat ze serveru Blesk.cz >>

Vše o parlamentních volbách 2017 čtěte zde

Rozbory volební situace a autorské komentáře sledujte na Info.cz

Autor: val

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video