Assange nabízí pomoc při vyšetřovaní sledování německých politiků

„Byl bych velmi rád, kdyby ke mně poslanci přišli a položili mi své otázky,“ uvedl Assange. Svědectví by prý mohl poskytnout například o amerických seznamech sledovaných německých politiků, na nichž je údajně mimo jiné kancléřka Angela Merkelová či ministr zahraničí Frank-Walter Steinmeier. Kdyby si to němečtí poslanci přáli, dal by jim prý tyto seznamy bez začerněných jmen.
Rozvoj serveru WikiLeaks, který spolu s několika dalšími aktivisty založil v roce 2006 a zveřejnil na něm mimo jiné statisíce utajených vojenských zpráv a diplomatických depeší, sleduje Assange prý s optimismem. „Utápíme se v materiálu,“ uvedl.
Němce i Francouze
V uplynulých měsících server zveřejnil značné množství nových materiálů, z nichž mimo jiné vyplynulo, že NSA sledovala kromě německých politiků také poslední tři francouzské prezidenty včetně toho současného, Françoise Hollandea, a za pomoci německé Spolkové zpravodajské služby (BND) například i rakouské politiky.
Australan Assange nechce opustit ekvádorskou ambasádu v Londýně, kde se ukrývá, kvůli obavám, že ho Británie vydá do Švédska, kde je podezřelý ze znásilnění dvou žen. Obvinění však odmítá a tvrdí, že jde jen o záminku, aby mohl být přes Švédsko vydán do Spojených států, které ho viní z vyzrazení utajovaných informací.