Indie schválila lék na koronavirus, uspěl v klinické studii | E15.cz

Indie schválila lék na koronavirus. Přípravek firmy Biocon uspěl v klinické studii

ČTK, vku

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn

Indické úřady povolily používání léku Itolizumab od domácí farmaceutické společnosti Biocon pro léčbu mírných až vážných dýchacích obtíží, včetně těch vyvolaných onemocněním COVID-19. Přípravek se osvědčil v klinických testech, píše Reuters.

„Kontrolní studie s náhodným výběrem ukázala, že všichni pacienti, jimž byl podám Itolizumab, reagovali pozitivně a zotavili se,“ řekla šéfka společnosti Biocon. V kontrolní skupině, jejímž členům lékaři podali placebo, tedy prostředek bez účinné látky, několik lidí na následky nukazy COVID-19 zemřelo.

Lékaři a vědci bedlivě sledují testy tohoto přípravku, který by mohl být jedním z prvních ověřených léků na nemoc COVID-19, se kterou zemřelo po celém světě přes 561 tisíc lidí. Koronavirem, který v některých případech nemoc způsobuje, se infikovalo celosvětově 12,5 milionu lidí. Indie je co do počtu nakažených třetí nejvíce zasaženou zemí po USA a Brazílii, dosud se tam nákaza novým typem koronavitru potvrdila u téměř 821 tisíc lidí, z nichž přes 22 tisíc omenocnění podlehlo.

Podle nedávné britské studie prokázal účinek při léčbě nakažených koronavirem také kortikoid dexametazon s protizánětlivými účinky, který se používá například jako podpůrný prostředek při protinádorové léčbě, ale také při kožních potížích, onemocnění střev či plicních chorobách. Itolizumab schválený v Indii se používá například při léčbě lupénky.

Autor: ČTK, vku

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video