Jaroslav Bukovský: Za pár babek boháčem. Bizarní mince, které vydělaly tisíce procent
Bezkonkurenčně nejlepším autorem bizarních příběhů je realita, speciálně ve světě kryptoměn. Skutečnost binárního světa kvazipeněz dalece přesahuje hranice epických představ invenčních jedinců, obdobně výnosy v tomto světě dokážou řádově překonat vše, na co si konzervativní investoři sotva troufnou pomýšlet ve svých světech levitujících podstatně níže nad parketem. Jak to ovšem v loteriích bývá, jen pokud se zadaří. Které mince tedy dokázaly nadělat z investorů boháče za pouhý měsíc?
Investorovi či hráči – to závisí na úhlu pohledu – stačila částka, kterou běžný teenager dostává jako měsíční kapesné. A je jedno, že trh jako celek se jeví odpojený od investorského optimismu, růstové trháky dokáže stvořit i tak.
BTU Protocol je mincí s kapitalizací necelých 28 milionů dolarů, která dokázala investorským „studentům“ z každého dolaru nadělat takřka devatenáct, a to během jediného měsíce. V našem seznamu je přitom pátou nejrychleji rostoucí mincí za uplynulé čtyři týdny s kapitalizací alespoň milion dolarů, tedy po vyloučení totálních lapsů.
Jednadvacetinásobek vkladu dostali k lepšímu investoři do WinCashe, skutečně miniaturní mince s celkovou hodnotou všech svých klonů jen mírně převyšující limitní milion dolarů. Teď už ale ke skutečným atletům s procenty.
Deset tisíc procent, tedy více než stonásobek. Taková je realita posledního měsíce v případě mincí yAxis. Každá tisícovka vložených korun tedy znamená, že investor-sázkař dnes bere, dokáže-li za tento násobek prodat, částku odpovídající docela slušné ojetině.
Ještě o tisíc procentních bodů více nabídlo krypto Metaverse Dualchain Network Architecture s tentokrát nikoli zcela marginální pozicí na globální kryptomapě – s kapitalizací 140 milionů dolarů. Definici bizáru pak vrchovatě plní token ERC20, který spatřil světlo světa už v kryptoměnovém dřevním roce 2017. Odvážlivcům vydělal za měsíc bezmála sto tisíc procent.