Jaroslav Bukovský: Za pár babek boháčem. Bizarní mince, které vydělaly tisíce procent | e15.cz

Jaroslav Bukovský: Za pár babek boháčem. Bizarní mince, které vydělaly tisíce procent

Tisícovky procent během pár týdnů nejsou ničím, co by v kryptobizáru působilo nereálně.
Tisícovky procent během pár týdnů nejsou ničím, co by v kryptobizáru působilo nereálně.
• 
ZDROJ: profimedia
Jaroslav Bukovský

Jaroslav Bukovský

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Vstoupit do diskuze
0

Bezkonkurenčně nejlepším autorem bizarních příběhů je realita, speciálně ve světě kryptoměn. Skutečnost binárního světa kvazipeněz dalece přesahuje hranice epických představ invenčních jedinců, obdobně výnosy v tomto světě dokážou řádově překonat vše, na co si konzervativní investoři sotva troufnou pomýšlet ve svých světech levitujících podstatně níže nad parketem. Jak to ovšem v loteriích bývá, jen pokud se zadaří. Které mince tedy dokázaly nadělat z investorů boháče za pouhý měsíc?

Investorovi či hráči – to závisí na úhlu pohledu – stačila částka, kterou běžný teenager dostává jako měsíční kapesné. A je jedno, že trh jako celek se jeví odpojený od investorského optimismu, růstové trháky dokáže stvořit i tak. 

BTU Protocol je mincí s kapitalizací necelých 28 milionů dolarů, která dokázala investorským „studentům“ z každého dolaru nadělat takřka devatenáct, a to během jediného měsíce. V našem seznamu je přitom pátou nejrychleji rostoucí mincí za uplynulé čtyři týdny s kapitalizací alespoň milion dolarů, tedy po vyloučení totálních lapsů.

Jednadvacetinásobek vkladu dostali k lepšímu investoři do WinCashe, skutečně miniaturní mince s celkovou hodnotou všech svých klonů jen mírně převyšující limitní milion dolarů. Teď už ale ke skutečným atletům s procenty. 

Deset tisíc procent, tedy více než stonásobek. Taková je realita posledního měsíce v případě mincí yAxis. Každá tisícovka vložených korun tedy znamená, že investor-sázkař dnes bere, dokáže-li za tento násobek prodat, částku odpovídající docela slušné ojetině.

Ještě o tisíc procentních bodů více nabídlo krypto Metaverse Dualchain Network Architecture s tentokrát nikoli zcela marginální pozicí na globální kryptomapě – s kapitalizací 140 milionů dolarů. Definici bizáru pak vrchovatě plní token ERC20, který spatřil světlo světa už v kryptoměnovém dřevním roce 2017. Odvážlivcům vydělal za měsíc bezmála sto tisíc procent.

Video se připravuje ...
Pět důvodů, jak přijít o vše na kryptoměnách

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah