Microsoft obnoví odkup akcií za dalších až 40 miliard dolarů | E15.cz

Microsoft obnoví odkup akcií za dalších až 40 miliard dolarů

Microsoft, Windows
Microsoft, Windows
• 

ČTK

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Softwarová společnost Microsoft oznámila nový program zpětného odkupování svých akcií od investorů za dalších až 40 miliard dolarů. Správní rada dominantního světového výrobce operačních systémů pro osobní počítače také zvýšila čtvrtletní dividendu o 22 procent.

Nový plán zpětného odkupu akcií nahrazuje program o stejném rozsahu, který vyprší 30. září, a nemá žádný konečný termín.

Společnost vyplatí k 12. prosinci čtvrtletní dividendu 28 centů na akcii, což je o pět centů více než za předešlé čtvrtletí. Akcie Microsoftu před oficiálním zahájením dnešního obchodování posílily o dvě procenta.

Microsoft vykázal ve čtvrtém čtvrtletí svého finančního roku do konce června čistý zisk 4,97 miliardy dolarů po ztrátě 432 milionů USD o rok dříve. Výsledek zaostal za očekáváním, zejména kvůli slabšímu prodeji softwaru Windows v důsledku globálního poklesu prodeje osobních počítačů.

Vývoj akcií Microsoftu za posledních 5 let:

Vývoj akcií Microsoftu za posledních 5 let do září 2013 Autor: Yahoo Finance

Minulý měsíc Microsoft oznámil, že do roka odejde z funkce jeho generálního ředitele Steve Ballmer. Firma vytvořila komisi, která povede výběr nového šéfa.

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah