Koronavir decimuje i akciové trhy | E15.cz

KoronaHelpdesk E15

Jak ekonomicky přežít koronavir

Více k tématu

Čínský jüan i kvůli koronaviru spadl na dvoutýdenní minimum

Čínský jüan i kvůli koronaviru spadl na dvoutýdenní minimum
Ranní přehled podle Bloombergu
• 
ZDROJ: E15.cz

Bloomberg, fry

Web E15 přináší přehled důležitých témat, která by vám dnes neměla uniknout.

Vše při starém

Evropská centrální banka ponechala svou měnovou politiku beze změny a to včetně úrokových sazeb. Odborná veřejnost tento krok očekávala. Hlavní představitelé ECB však uvedli, že zahájí první revizi své strategie od roku 2003. Ta by měla zahrnovat přezkum postupů, nástrojů a měření, ale také způsobů komunikace. Proces má být hotov do konce roku.

Čínu sužuje vir

Nový den a nová čísla. Počet obětí nového typu koronaviru v Číně stál život již 26 osob. Dalších 876 je nemocí nakaženo. V nejvíce zasažené provincii Chu-pej je prakticky uzavřených jedenáct přibližně 37 miliony obyvatel. Přerušena byla veřejná doprava ve městech i provoz vlaků mezi městy.  

Koronavir řádí dál. Obětí přibývá, počet nakažených již přesáhl osm set

Smíšené akcie

Americké akcie uzavřely svá obchodování smíšeně. Znepokojujícím prvkem je koronavirus, který zmítá Čínou. Čínský jüan spadl na dvoutýdenní minimum kvůli obavám investorů z jeho šíření. Na devizovém trhu posílil dolar vůči euru. Dow Jonesův index ztratil 0,09 procenta a obchodování zakončil na 29.160,09 bodu. Širší index S&P 500 naopak vzrostl o 0,11 procenta na 3325,54 bodu a technologický index Nasdaq se zvýšil o 0,2 procenta na 9402,48 bodu. 

Trump má plán

Mír na Blízkém východě? Pro Donalda Trumpa žádný problém. Šéf Bílého domu oznámil, že do úterní návštěvy izraelského premiéra Benjamina Netanjahua v Bílém domě odhalí svůj dlouho očekávaný plán, kterak onoho míru dosáhnout. Podle Trumpa bude uskutečnění jeho plánu přínosem i pro Palestince. 

Autor: Bloomberg, fry
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!