Pojištění domácnosti: Proč se vyplatí a s čím vším vám dnes pomůže? | E15.cz

Pojištění domácnosti: Proč se vyplatí a s čím vším vám dnes pomůže?

Pojištění domácnosti: Proč se vyplatí a s čím vším vám dnes pomůže?
ZDROJ: Shutterstock
Prezentace klienta •

Znáte to určitě sami. Když to nejméně čekáte, zaskočí vás pohroma. Praskne trubka pod sprchovým koutem nebo vám odejde pračka. Cena za služby řemeslníka nebo opraváře, který vám závadu rychle a kvalitně opraví, se může vyšplhat do desítek tisíců korun. Pokud tedy budete mít to štěstí a řemeslníka seženete. V Česku totiž řemeslníci dlouhodobě chybí.

Kvalitních řemeslníků je málo, jejich ceny rostou, a přemluvit někoho, aby k vám dorazil a vyřešil rozbitý kotel v řádu několika málo dnů, nebo snad hodin, je téměř nemožné. Pomoci nicméně může pojištění domácnosti – součástí některých z nich už jsou dnes totiž i takzvané asistenční služby.

S čím běžně počítáme, když jsme pojištění

Vytopíte souseda, soused vytopí vás nebo vás vykradou. Pokud jste pojištění a pojistná smlouva zahrnuje i tyto situace, pak na vyřešení těchto „radostí“ nebudete sami. Pojišťovna vám (podle podmínek uvedených v pojistné smlouvě) uhradí škody, které vznikly. Takovou představu má o pojištění domácnosti většina z nás. 

Pojištění pomůže i při zabouchnutí klíčů nebo při poruše pračky

Možná tedy budete překvapení, že pojištění domácnosti v dnešní době dokáže pomoci ještě v mnoha dalších situacích, než je „pouhá“ náhrada škody. U Allianz jsou součástí pojištění domácnosti takzvané asistenční služby, díky kterým se vám dostane pomoci třeba v havarijních situacích, které nejste schopní vyřešit vlastními silami (prasklé trubky, spálené pojistky), nebo při zabouchnutí klíčů.

Kromě toho do asistenčních služeb spadají deratizační a dezinsekční služby, pokud se vám v domácnosti objeví hlodavci nebo obtížný hmyz. A pro mnoho lidí asistenční služby překvapivě zahrnují i pomoc při poruchách domácích elektrospotřebičů.  

Neshánějte řemeslníky, volejte pojišťovnu

Vy už tak nemusíte po svých příbuzných a známých shánět kontakty na řemeslníky a opraváře a modlit se, že budou mít čas. Když se vám doma přihodí některá z výše uvedených situací, jednoduše sáhnete po telefonu a přes asistenční linku se s pojišťovnou domluvíte, jak vzniklou situaci vyřešit.

Kromě toho, že vám seženou vhodného řemeslníka, jeho výjezd (včetně materiálu, který je k opravě potřeba) buď celý, nebo zčásti (opět záleží na smluvních podmínkách) proplatí.

A právě pocit jistoty a pohodlí jsou kromě obavy o finanční výlohy tím nejčastějším důvodem, proč si dnes spousta lidí pojištění domácnosti pořizuje.

Pojištění domácnosti a pojištění budovy: Pozor na rozdíly

Při sjednání pojištění si dejte pozor, abyste nezaměnili pojištění budovy a pojištění domácnosti. Každé z nich totiž pokrývá něco trochu jiného. Abyste mohli klidně spát, ať se děje cokoliv, pečlivě si promyslete, co vlastně chcete a potřebujete pojistit.

Pojištění domácnosti pokrývá veškeré vybavení, které z vašeho domu či bytu dělá domov. Nábytek, spotřebiče, osobní věci, elektroniku. Zahrnuje ale třeba i asistenci, právní poradenství a odpovědnost. Plně si s ním tedy vystačíte, pokud bydlíte v nájmu. Jestli však obývanou nemovitost zároveň vlastníte, přijde vám vhod i pojištění budovy. To proti újmě zároveň ochrání i vaši střechu nad hlavou, zahradu a garáž.

Sjednat si také můžete některý z balíčků pojištění majetku, které v různé míře pokrývají nejčastější rizika.

 

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!