E-shopy s oblečením rozpoutaly bitvu o trh | E15.cz

E-shopy s oblečením rozpoutaly bitvu o trh

Daniel Novák

Internetové obchody s módou About You a Zalando odstartovaly silné marketingové kampaně na českém trhu, na který vstoupily teprve loni. Cílem je zvýšit tržní podíl v době, kdy se jejich největší domácí konkurent Zoot vzpamatovává z finančních problémů a reklamní výdaje naopak osekává.

„Od našeho vstupu do České republiky v červnu 2018 jsme začali z hlediska marketingu pozvolna, například reklamou na webu a Facebooku či programatickou reklamou. Poté jsme naše aktivity zesílili,“ řekl marketingový šéf Zalanda pro Česko Dawid Pozoga.

Podle reklamních specialistů dávají investice obchodníků do marketingu v současné situaci smysl. „Zesílená reklamní kampaň může pomoci zvýšit tržní podíl. A dá se očekávat, že zvýší. Oba Zootu konkurenční e-shopy jsou teprve ve fázi uvádění svých značek na český trh. O to je pro ně důležitější mít silnější kampaň než konkurence,“ komentoval jejich snahy generální ředitel reklamní agentury Ogilvy Ondřej Obluk.

Výši aktuálních investic do reklamy na tuzemském trhu manažer Zalanda neuvedl. Sdílný v tomto směru nebyl ani další německý obr v prodeji textilu on-line About You. Jeho kampaň v čele s modelkou Karolínou Kurkovou teď zaplavila billboardy i internet.

Českému internetovému trhu s módou dosud kraloval tuzemský e-shop Zoot. Firma se však nadmíru zadlužila a prochází nyní s novým investorem v zádech insolvenční reorganizací.

„Jedním z nutných úsporných kroků nového managementu firmy bylo snížení výdajů na reklamu a marketing.

Pokračování článku patří k prémiovému obsahu E15
fotoRoční předplatné1899 Kč
Ušetříte 489 Kč oproti měsíčnímu předplatnému
Objednat
fotoČtvrtletní předplatné499 Kč
Ušetříte 98 Kč oproti měsíčnímu předplatnému
Objednat
fotoMěsíční předplatné99 Kč
Cena 99 Kč platí pro první měsíc pro nové předplatitele. Další následující měsíc stojí 199 Kč.
Objednat
fotoDarujte roční předplatnéNáhled předplatného1899 Kč Objednat
Firemní předplatné
Roční licence pro firmy a instituce
Printová verze E15
Předplatné printového deníku E15

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!