I hodinky luxusních značek měří čas neúprosně. Prožijte jeden den s Paní času Tamarou Kotvalovou

Tamara Kotvalová

Tamara Kotvalová Zdroj: Foto archív TAMARY KOTVALOVÉ

V práci v butiku Carollinum
Tamara Kotvalová
3
Fotogalerie

Rolex, Patek Philippe, Breitling, Jaeger-LeCoultre a nově Zenith a Longines… Tuzemská ikona haute horlogerie čili vysoké hodinařiny Tamara Kotvalová prodává hodinky patnácti vyhlášených značek za statisíce až desítky milionů korun. Zakladatelka firmy Carollinum, jež po osmadvaceti letech na trhu opět aspiruje na miliardový obrat, se v těchto dnech stejně jako loni připravuje na nejvýznačnější filmový festival střední a východní Evropy.

Tamara Kotvalová má kvůli své pracovní vytíženosti kultury jako šafránu. „Hanebně málo! Ale když už, tak jde vždy o kulturu kvalitní,“ usmívá se na mě z krémové pohovky dokonale upravená žena v lehkých smetanových šatech a její pohled se stočí k červeno-bílému plátnu za psacím stolem. „Mému srdci je nejbližší vážná hudba, koncerty Pražského jara si neodpustím. Čtu romány, ale především literaturu faktu, o našich předcích, o osobnostech kulturních a politických, ideálně z období kolem druhé světové války. Snažím se obklopovat obrazy a výtvarným uměním obecně, ráda čas od času zajdu na výstavu… A lituju, že v umění nejsem poučenější, ale prostě jsem v životě neměla dost času,“ říká Paní času a pohrává si s hodinkami, jedněmi ze své cenné sbírky stovky luxusních kousků.

I vlivem její úcty a respektu ke kultuře a umělcům se firma Tamary Kotvalové stala součástí 58. ročníku Mezinárodního filmového festivalu Karlovy Vary, který vypukne v pátek 28. června. „Jsme hrdí na to, že se můžeme stát partnery tak významné události, která rezonuje celou Evropou. My v Carollinu podporujeme osobnosti a projekty, jejichž věhlas překonává hranice naší země, jichž bychom si měli vážit a být na ně adekvátně hrdí. Národní hrdost mnoha lidem chybí. Myslet na své kořeny a na to dobré, co v Česku vzniká, je naše poselství hlavně mladé generaci,“ přibližuje Tamara Kotvalová jeden z hlavních důvodů spolupráce s MFF KV. A pak společně, v duchu zadání z redakce, probereme její zítřek. Pojďme teď spolu prožít jeden den Tamary Kotvalové.

Tento článek je součástí balíčku PREMIUM.

Odemkněte si exkluzivní obsah a videa!