Služby na slevových portálech netáhnou, trendem jsou nákupy zboží | E15.cz

Služby na slevových portálech netáhnou, trendem jsou nákupy zboží

Ilustrační foto
Ilustrační foto
• 

pav

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Ještě před dvěma lety tvořily většinu zlevněných položek služby. Nyní dvě třetiny nabídek tvoří zboží. Největším tahákem je pak móda. Vyplývá to z údajů vyhledavače slev Skrz.cz.

„Největším tahákem je stále móda. Zatímco v loňském roce se podílela na obratu celého trhu necelým procentem, letos je to již přes 10 procent. Čím dál více utrácejí Češi na slevových serverech také za nábytek a bytové doplňky, oblíbená je i elektronika, zejména tablety nebo čtečky knih,“ uvedl ředitel Skrz.cz Petr Kováčik.

První slevové servery začaly v Česku fungovat na jaře 2010, většinu nabídky v začátcích tvořily služby, například kadeřnictví, restaurace nebo pobyty. Zatímco loni dosahoval podíl nabídek zboží 15 procent, letos je to již 65 procent. Podíl tržeb ze zboží se na slevových serverech meziročně zvýšil z 10 procent na současných 25 procent.

Také podle údajů portálu Zapakatel.cz prodej zboží meziročně stále roste. „Na tržbách je to více než o 25 procent. Máme stálice, jako jsou medovníky, spodní prádlo, poslední dobou přibývá móda a hlavně drogerie,“ dodal marketingový ředitel Vladimír Hlaváček.

Slevomat.cz letos rozšířil nabídku zboží například o bytové doplňky a potřeby pro dům a zahradu. Zaměřit se chce na dětské zboží a domácí mazlíčky.

Trend: slevový trh nabízí stále častěji nabídky napřímo

Zlevněné zboží, které v nabídce nahrazuje služby, tak přestavuje pro slevové portály zajímavý artikl do budoucna. „Neustále se zvyšující podíl prodeje zboží začíná být velmi zajímavým argumentem při oslovování našich nových partnerů pro spolupráci, jako jsou třeba e-shopy. Dalo by se říct, že slevový trh se dostává do „fáze 3“, kdy slevové agregátory začínají propagovat nabídky napřímo - třeba právě z e-shopů nebo cestovních kanceláří,“ dodal šéf slevového agregátoru Slevin.cz Mario Megela.

Největší zájem o zboží tradičně přichází v předvánočním období. „I díky Vánocům očekáváme, že v říjnu a listopadu bude zboží tvořit tři čtvrtiny všech objednávek,“ dodal spoluzakladatel Vykupto.cz Tomáš Bátrla.

Celkový obrat trhu slevových serverů by v letošním roce měl podle odhadů přesáhnout tři miliardy korun. Češi letos podle odhadů Asociace pro elektronickou komerci (APEK) utratí za všechny on-line nákupy téměř 50 miliard korun, o desetinu víc než loni. Přes internet se v Česku prodá zhruba šest procent veškerého zboží.

Tomáš Čupr: Slevomat bude nabízet i velké značky

Autor: pav

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!

Tato stránka využívá služeb Google reCAPTCHA, na kterou se vztahují Smluvní podmínky a Zásady ochrany osobních údajů společnosti Google.