Počet nezaměstnaných ve Francii klesl v březnu nejvíc za 16 let | E15.cz

Počet nezaměstnaných ve Francii klesl v březnu nejvíc za 16 let

Počet nezaměstnaných ve Francii klesl v březnu nejvíc za 16 let
Ilustrační foto
• 
ZDROJ: Chris Waits via Flickr (CC BY 2.0)

ČTK

Počet registrovaných nezaměstnaných ve Francii se v březnu proti předešlému měsíci snížil o 60 tisíc, tedy o 1,7 procenta. Byl to nejvýraznější pokles za 16 let, sdělilo dnes francouzské ministerstvo práce.

Ministerstvo uvedlo, že počet registrovaných lidí ucházejících se o práci činil minulý měsíc 3,531 milionu. Proti únoru se sice jejich řady zmenšily nejvíce od září 2000, v meziročním srovnání však byl tento údaj vyšší o 0,5 procenta.

Březnový pokles smazal únorový nárůst na nové rekordní maximum 3,591 milionu. Ministerstvo podle agentury Reuters uvedlo, že při zotavování trhu práce bývají měsíční údaje velmi rozkolísané.

Fr Unemployment Rate

Údaje ale ukazují, že větší část poklesu byla důsledkem toho, že lidé přestali hledat práci, a odešli tím z kategorie pracovní síly. Počet lidí zaměstnaných na částečný úvazek vzrostl na nové maximum a průměrná doba, po kterou byli lidé v březnu registrováni jako nezaměstnaní, dosáhla nového rekordu 580 dní.

Francouzské vládě se stále nedaří zajistit slibované oživení na trhu práce. Francouzský prezident François Hollande slíbil, že se v příštím roce nebude ucházet o druhý prezidentský mandát, pokud nezačne počet lidí bez práce vykazovat stabilní sestupný trend.

Autor: ČTK
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!