Boxxi.cz přináší kvalitní mořské ryby z Islandu do českých domácností | E15.cz

Boxxi.cz přináší kvalitní mořské ryby z Islandu do českých domácností

ZDROJ: boxxi.cz
Prezentace klienta •
Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn

Kvalitní mořské ryby jsou nyní ještě dostupnější. Nový e-shop www.boxxi.cz přináší pestrý výběr ryb převážně z Islandu. Za ryze českým projektem stojí nadšenci, kterým není jedno, co jedí.

Zakladatel Boxxi Marek Jirovec měl dříve v rodinné firmě zabývající se průmyslovou automatizací na starosti export. Tak se dostal i k jedné islandské společnosti, která ho přivedla na myšlenku dovozu islandských ryb. Rozhodl se v podstatě okamžitě využít díry na českém trhu. „Primárním produktem jsou u nás ryby z Islandu. Soustředíme se na vysokou kvalitu produktů. Snažíme se obecně zvýšit povědomí o rybách a naučit spotřebitele poznat dobrou rybu od té nekvalitní a bourat léta zažité mýty, že mražená ryba dosahuje nižší kvality než ryba čerstvá,“ vysvětluje Jirovec.

Boxxi má k rybám také napárovaná butiková vína od malých českých i zahraničních vinařů a v nabídce najdete také seafood a delikatesy. „Ryby a víno k sobě patří a dokážou vytvořit harmonický pár. Spojili jsme se s předními odborníky a vybrali k našim rybám vína, která se svou chutí a vůní propojí s rybou v jeden výjimečný gastronomický zážitek,“ doplňuje Katy Youngová, která má v Boxxi kromě prodeje a marketingu na starosti právě výběr vín.

Autor: boxxi.cz

Kvalitu rybího masa ovlivňuje jeho původ i to, jak je ryba lovena. Boxxi si záměrně vybírá rybáře, kteří chytají tradičně a týž den se vracejí s úlovkem do přístavu. U farmových ryb je pak zcela zásadní přirozený způsob chovu a krmení bez GMO, antibiotik či růstových aditiv. Ryby v nabídce Boxxi se zpracovávají téměř okamžitě po ulovení. Většinou ručně, případně s použitím nejmodernějších a nejšetrnějších technologií. Ryby jsou zmrazeny metodou IQF, která čerstvé maso šokově zmrazí při teplotě -60 °C. Díky tomu zůstanou nutriční hodnoty, textura i chuť zcela zachovány. Následně jsou jednotlivé porce vakuovány a tím už připraveny k expedici. První část cesty plují lodí a pak pokračují pozemní dopravou až do pražského Boxxi House v Nuslích, kde je možné si je osobně vyzvednout. V Praze a okolí je také možné doručení až domů, mimopražské objednávky jsou doručovány do Boxxi Pointů neboli partnerských provozoven, jejichž síť se postupně rozšiřuje po celé České republice.

Autor: boxxi.cz

Rybí maso je všeobecně známo jako bohatý zdroj živin a tělu prospěšných tuků včetně důležitých omega-3 kyselin, jež pozitivně působí na naše zdraví. Islandské ryby se navíc vyznačují velmi nízkým obsahem těžkých kovů. Právě tento druh ryb najdou zákazníci v nabídce e-shopu Boxxi. Využijte kód E15CZ na 10% slevu na svůj první nákup na www.boxxi.cz, platí do konce listopadu.

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah