Projektanti ze Sudopu získali osmnáctou IT firmu a tlačí se na Komárka s Cíglerem

„V horizontu dvou let bychom potřebovali připojit společnost, která má 500 a více vývojářů,“ řekl e15 předseda představenstva Sudop CIT Jiří Živnůstka.

„V horizontu dvou let bychom potřebovali připojit společnost, která má 500 a více vývojářů,“ řekl e15 předseda představenstva Sudop CIT Jiří Živnůstka. Zdroj: Sudop

Česká projektantská společnost Sudop nepolevuje v budování IT skupiny Sudop CIT, která se po Aricomě, za níž stojí KKCG Karla Komárka, a Seyforu Martina Cíglera a fondu Sandberg Capital stala třetím největším tuzemským uskupením v oboru. Sudop koupil pražskou IT firmu H.T.D. s třicetiletou tradicí, která je dodavatelem Škody Auto i některých ministerstev. Do portfolia Sudop CIT tak přibyla už osmnáctá společnost.

Sudop do byznysu s informačními technologiemi vstoupil před několika lety. Do skupiny Sudop CIT bylo vyčleněno několik IT firem, které už společnost vlastnila, a další byly doplněny prostřednictvím několika akvizic. Technologický byznys se tak v číslech začal přibližovat původnímu inženýrskému a výhledově ho má překonat. „Projektování má roční obrat kolem pěti miliard korun. IT sekce letos bude mít asi tři miliardy,“ řekl e15 v nedávném rozhovoru předseda představenstva Sudop CIT Jiří Živnůstka.

Tento článek je součástí balíčku PREMIUM.

Odemkněte si exkluzivní obsah a videa!