Od září platí nové emisní předpisy pro auta. Přečtěte si, jaké jsou hlavní rozdíly měření | E15.cz
KoronaHelpdesk E15

Jak vydělat v těžkých časech

Více k tématu

Od září platí nové emisní předpisy pro auta. Přečtěte si, jaké jsou hlavní rozdíly měření

Od září platí nové emisní předpisy pro auta. Přečtěte si, jaké jsou hlavní rozdíly měření
Ilustrační foto
• 
ZDROJ: profimedia

Milan Lažanský - Autorevue.cz

Noční můra výrobců automobilů je tady. Nové emisní předpisy, které platí od 1. září 2018, nadělaly vrásky všem automobilkám. Automobilky nestíhají homologovat podle nových nařízení a v cenících zůstává výrazně osekaná nabídka. Z velkých evropských hráčů hlásí plnou připravenost snad jen skupina PSA a Hyundai Motor Group. Pojďme si podrobně popsat, co se vlastně mění.

Metodika NEDC, neboli New European Driving Cycle, označuje jízdní cyklus pro měření spotřeby a emisí v laboratoři. Ten má kořeny v sedmdesátých letech minulého století a velkou revizí prošel naposledy na konci let devadesátých. 

Tuto metodiku nyní nahrazuje WLTP, neboli Worldwide Harmonized Light Vehicles Test Procedures, skládající se z WLTC (World Harmonized Light Vehicle Duty Test Cycle) a RDE (Real Driving Emission), tedy v druhém případě z jízd v reálném provozu.

Automobilky se připravují na nová emisní pravidla, Škoda je splní do konce roku

Rozdílů mezi těmito metodikami je celá řada. WLTP, jak už naznačuje zkratka, je harmonizována celosvětově. Ale především se jedná o dost komplexnější a náročnější zkoušku, což také vysvětluje fakt, proč to těm, kteří začali pozdě, tak trvá. Předně, zatímco NEDC počítalo s jednotnou zkouškou s městskou a mimoměstskou částí pro všechna vozidla a bez ohledu na hmotnost, aerodynamiku či příplatkovou výbavu, WLTP auta dělí do tří skupin. Dělí se k této příležitosti na základě výkonu na kilogram. Na menší a slabší auta se tak o tolik větší nároky nekladou.

Podrobný popis rozdílů mezi oběma metodami a dopadů nových předpisů najdete v pokračování článku na autorevue.cz >>>

Konec podvodům s emisemi. V Evropě začala platit nová pravidla pro měření škodlivin

Autor: Milan Lažanský - Autorevue.cz
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!