Většina studentů technických oborů neví, co je Průmysl 4.0, ukázal průzkum | E15.cz

Většina studentů technických oborů neví, co je Průmysl 4.0, ukázal průzkum

Michal Nosek

Michal Nosek

Trh práce čeká v brzké budoucnosti zásadní změna. To, s čím se bude muset vyrovnat, je digitalizace ekonomiky. Na příchod takzvaného Průmyslu 4.0 ale studenty technických oborů málokdo chystá. Polovina studentů o tomto trendu nikdy neslyšela. Vyplývá to z průzkumu firem DEL a BDO.

Neznalost pojmu výzkumníky překvapila. „Téměř šedesát procent o něm předtím nikdy neslyšelo a ti, kteří ano, neví, co znamená,“ říká Petr Kymlička, partner společnosti BDO.

Konkrétní povědomí o Průmyslu 4.0 má jen každý pátý student technických oborů. „Ukazuje se, že studenti nemají úplně jasnou představu, co průmysl 4.0 v praxi obnáší. Je tak zřejmé i určité odtržení teorie školních osnov od reality. Část studentů sice správně zmiňuje digitalizaci a automatizaci, ale při pohledu na celou skupinu jsou znalosti Průmyslu 4.0 podprůměrné,“ vyhodnotil situaci šéf společnosti DEL Jiří Kabelka.

O moc lépe v průzkumu nedopadli ani manažeři. Česká republika se sice považuje za jednu z nejprůmyslovějších zemí Evropy, ale skoro třetina oslovených manažerů uvedla, že nikdy o Průmyslu 4.0 neslyšela a jen polovina tento pojem zná a ví, co znamená.

Český průmysl 4.0 spí. Modernizace výroby přitom může zmírnit personální tíseň

„Respondenti, kteří uvedli, že vědí, co pojem znamená, jej nejčastěji popisovali jako využívání moderních technologií, digitalizaci, automatizaci či robotizaci,“ popsal Kymlička. Trend Průmysl 4.0 je přesně definován jako komplexní digitalizace, s ní související automatizaci výroby a změny na trhu práce spojeném s robotizací. 

„Roboti v roli pracovní síly přibývají, ale lidé také. Náš výzkum ukazuje, že většina zaměstnavatelů plánuje v důsledku automatizace zvýšit či udržet počet zaměstnanců. Technologie nezmizí a my jakožto lídři musíme vymyslet, jak propojovat lidi a stroje,“ uvedla k situaci v Průmyslu 4.0 generální ředitelka personální agentury ManpowerGroup Jaroslava Rezlerová.

V mnichovské fotbalové Allianz Aréně slunce nezapadá ani v zimě

Společnosti, které digitalizují a jdou cestou Průmyslu 4.0, rostou, a tento růst vytváří nové typy zaměstnání. Firmy, které využívají automatizaci a postupují v digitální proměně, také s největší jistotou tvrdí, že budou zvyšovat počty zaměstnanců. Globálně dvacet čtyři procent těchto firem očekává, že v nadcházejících dvou letech vytvoří nová pracovní místa. Pouze 12 procent firem procházejících automatizací tvrdí, že budou snižovat stavy, zatímco 3 procenta si ještě nejsou jistá, co jim budoucnost přinese.

Automatizace také mění dovednosti, které firmy u svých pracovníků potřebují, ovšem rychlost, s níž k tomu na pracovních pozicích ve firmách dochází, je rozličná. Ale poptávka po IT dovednostech celosvětově rychle roste. „Dostupnost technologických talentů je stále horší a vzdělání a zkušenosti požadované zaměstnavateli vůbec neodpovídají tomu, jaké profily uchazečů jsou na trhu k dispozici. Například v USA 86 procent pracovních nabídek v IT vyžaduje bakalářské vzdělání v matematické informatice, ovšem má jej pouze 43 procent IT pracovníků," doplnila Rezková.

USA vyslaly Berlínu první jasné varování kvůli váhavému postoji k Huawei

 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!