Netflix má velké plány, nabídne sedm desítek projektů

Sedm desítek vlastních filmů a seriálů hodlá letos odvysílat Netflix.

Sedm desítek vlastních filmů a seriálů hodlá letos odvysílat Netflix. Zdroj: Netflix

Netflix mimo jiné nabídne režijní debut bývalé „Bond Girl“ z filmu Dnes neumírej Halle Berryové s názvem Bruised.
2
Fotogalerie

Filmový a televizní producent a internetová videotéka Netflix letos hodlá přes svou platformu odvysílat sedm desítek vlastních projektů, nejvíce v historii. Chce tak využít nejistou situaci na trhu, kdy kvůli protikoronavirovým opatřením byla a jsou zavřená kina. K nejdražším a nejvíce ambiciozním projektům patří film Red Notice s Dwaynem Johnsonem, Gal Gadotovou či Ryanem Reynoldsem s odhadovaným rozpočtem zhruba 160 milionů dolarů.

K dalším velkým projektům patří pokračování snímku The Kissing Booth vysíláné pod českým názvem Stánek s polibky nebo To All the Boys I've Loved Before, jenž pro tuzemskou distribuci dostal název Všem klukům, které jsem milovala. 

Streamovací služba také potvrdila, že odvysílá přes desítku dramat, včetně režijního debutu bývalé „Bond Girl“ z filmu Dnes neumírej Halle Berryové s názvem Bruised. 

Po úspěchu seriálu Koruna také Netflix chystá další dílo z prostředí panovnického dvora. Tentokrát však sáhne hlouběji do historie a zfilmuje osudy rakouské císařovny Alžběty Bavorské přezdívané Sisi.

„Koronavirová pandemie ztížila situaci pro konkurenční studia Netflixu a uvedení jejich projektů, mnohá musela odložit filmy, které měly patřit k jejich trhákům, na dobu, kdy se kina opět otevřou,“ uvedla agentura Bloomberg.

„S tak velkým publikem, jaké máme, máme obrovskou chuť natáčet filmy,“ uvedl šéf filmové divize Netflixu Scott Stuber. „A jsem ohromen, jak různé věci dokáže náš tým zařídit,“ podotkl.

Podívejte se, co Netflix chystá pro letošní rok:

Video placeholde
Přehled filmů Netflix na rok 2021 Oficiální trailer • AVmania.cz