Závody Ironman mění majitele. Za 730 milionů je získal vydavatel Vogue | E15.cz

KoronaHelpdesk E15

Jak ekonomicky přežít koronavir

Více k tématu

Vydavatelé časopisu Vogue koupili závody Ironman. Čínské Wandě zaplatí 730 milionů dolarů

snk

Sport po celém světě stojí. Ještě než se zastavil zcela, tak se v uplynulých týdnech a dnech „dopekl“ obchod kolem značky Ironman, která produkuje legendární triatlonové a další závody. Dosavadní vlastník, čínský konglomerát Wanda, ji za téměř tři čtvrtě miliardy dolarů prodal americké společnosti Advance.

Novým promotérem závodů včetně známého havajského Ironmana se tak stane rodina Newhousových, která mediální společnost Advance ovládá. Firma s celým názvem The Ironman Sports Group zapadne do portfolia, kam patří například magazíny The New Yorker nebo The Vogue nebo některé regionální tištěné deníky ve městech východního pobřeží Spojených států.

Dosavadní vlastník značky Ironman, čínská skupina Wanda, za to inkasuje 730 milionů dolarů. Původně měla Wanda v tendru spuštěném na začátku roku požadovat až miliardu dolarů. Pořád jde ale o mírnou prémii oproti ceně 650 milionů dolarů, za niž Wanda značku v roce 2015 od amerického private equity fondu Providence Equity Partner Ironmana kupovala. 

Esport jako budoucnost sportu? Prohlédněte si, kdo se hraním her dnes dobře živí

„Jde o složité období pro pořádání akcí živé zábavy a Ironman není výjimkou. První plánované akce musíme posouvat. I kupní cena tak podle nás reflektuje rizika, do kterých s touto akvizicí jdeme,“ uvedla pro americký deník New York Post z pozice stratéga společnsoti Advance Janine McGrathová-Shelffová.

Wanda dál zůstátá aktivní v organizacích sportu v Číně. Společnost, která provozuje také sítě kin včetně americké AMC, je pak také spolumajitelem marketingové agentury Infront, která například spolu s Mezinárodní hokejovou federací pořádá každoroční mistrovství světa v hokeji. Letošní šampionát už byl ovšem kvůli pandemii koronaviru zrušen. 

OBRAZEM: V pravé poledne pusto. Projděte si jindy pulzující, dnes města duchů

Ironman se jako vytrvalostní triatlon, tedy kombinace závodu v plavání, jízdy na kole a běhu, konal poprvé v roce 1978 na Havaji. Dnes se pod touto značkou pořádá ročně přes 200 obdobně pojatých závodů v pěti desítkách zemí světa.

Autor: snk
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!