Babiš se kvůli reorganizaci policie sejde se Zemanem | E15.cz

Babiš se kvůli reorganizaci policie sejde se Zemanem

Babiš se kvůli reorganizaci policie sejde se Zemanem
Ministr financí Andrej Babiš
• 
ZDROJ: čtk

ČTK

Předseda hnutí ANO a ministr financí Andrej Babiš se kvůli chystané reorganizaci policie sejde v pondělí navečer s prezidentem Milošem Zemanem. Chce znát názor hlavy státu a poradit se s ní, jak dál. Babiš to řekl na dnešní tiskové konferenci. Plánovaná reorganizace policie vyvolala koaliční roztržku, ve středu se kvůli tomu bude konat koaliční dohodovací řízení.

Babiš požádal prezidenta Zemana o schůzku ještě před úterní Bezpečnostní radou státu, která by se reorganizací policie měla zabývat. „Budu se s ním radit, co dál. Chci mu říct názor hnutí ANO a znát jeho názor,“ řekl Babiš. Schůzka se Zemanem by měla začít v 18:00 na zámku v Lánech. Prezident se zřejmě ještě předtím sejde s dalšími aktéry kauzy.

O svolání Bezpečnostní rady státu požádalo premiéra Bohuslava Sobotku prostřednictvím ministra vnitra Chovance vedení policie, které tak reagovalo na informace, že chystanou reorganizaci prověřuje Vrchní státní zastupitelství v Olomouci. Žalobci pracují s možností, že skutečným cílem změn v policii bylo odstavení šéfa ÚOOZ Roberta Šlachty, a chtějí proto vyslechnout policejního prezidenta.

Autor: ČTK
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!