Bomby nahlášené ve Sněmovně, ČT a dalších místech policie nenašla | E15.cz

Bomby nahlášené ve Sněmovně, ČT a dalších místech policie nenašla

Bomby nahlášené ve Sněmovně, ČT a dalších místech policie nenašla
Poslanecká sněmovna
• 
ZDROJ: čtk

ČTK

Anonym odpoledne nahlásil uložení bomby ve Sněmovně, Kriminalistickém ústavu, v budově Vrchního soudu a v České televizi na Kavčích horách.Policisté všechna místa více než hodinu prohledávali, ale výbušný systém nenašli. Po autorovi výhrůžek pátrají. Objekt České televize byl okolo 17:30 evakuován. Museli ho opustit ti, kteří se nepodílejí na vysílání. Televize dál normálně vysílá.

„Výhružka vůči České televizi byla časově konkrétní,“ uvedl mluvčí pražské policie Tomáš Hulan. Na místě je několik desítek policistů a také tři psi vycvičení na vyhledávání výbušnin.

Zásahy ve Sněmovně a Kriminalistickém ústavu jsou podle Bocána prováděny za plného provozu, tedy bez evakuace. Poslanci přesto jednací den ukončili předčasně. O přerušení jednání dal hlasovat předseda dolní komory Jan Hamáček (ČSSD). Postupoval na základě doporučení policejní ochranné služby. Policisté již předtím prostory ve Sněmovně prohledávali. Uzavřeli ulice vedoucí k objektu.

Poslanci tak dnes nedokončili druhé čtení novely poslanců KDU-ČSL, která má z povinnosti zveřejňovat smlouvy v internetovém registru vyjmout národní podnik Budějovický Budvar. Schůze bude pokračovat ve čtvrtek ráno.

Není to poprvé

Anonym hrozil bombou ve Sněmovně i v půli prosince. Bylo to tehdy před začátkem jednacího dne a schůzi poslanců to neohrozilo. Policie podezřelého muže zadržela, ve stejný den podle ní směřoval tutéž výhrůžku i dalším místům, a to pražské zoologické zahradě, curyšskému letišti nebo jedné kavárně v Curychu.

V minulosti ohlásil anonym uložení plastické trhaviny v jednacím sálu Sněmovny v lednu 1993 při rozpravě k volbě prezidenta. Autor telefonátu se tehdy policii znovu ohlásil, přiznal se a sdělil motiv svého činu. Letos v březnu policie zadržela muže, který předtím šestnáctkrát vyhrožoval bombou různým významným osobám či institucím v Česku. Hrozby adresoval i Sněmovně.

Autor: ČTK
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!